MENU
Головна » Файли » Корисні статті - нерухомість в Україні » Земельні ділянки

Ви купили ділянку землі, настав час будувати
03.12.2010, 17:41

Придбали ділянку землі з наміром побудувати будинок. Яким йому бути: цегельним, дерев'яним; сучасного планування, а може схожим на садибу в класичному стилі? Тому, перш ніж зустрітися з архітектором, обов'язково варто з'ясувати ряд питань, які стосуються майбутнього спорудження. Чи збираєтеся ви жити в будинку постійно? Чи передбачається підвал? Де розміститься гараж? Скільки вашій родині необхідно кімнат? Де будуть зручності?

Добре б ознайомитися з рекомендаціями по плануванню й інженерному устаткуванню. Треба врахувати, що ландшафт і розмір ділянки диктує особливі вимоги до дизайну інтер'єра майбутнього будинку, його оснащенню. Подібна підготовка дозволить раціонально використовувати будівельні матеріали, зменшити ціну робіт, не прибігаючи до переробок і ремонтів. Проект будинку краще замовити архітекторові. Завдяки своїм знанням, він урахує всі норми й правила. Це значно скоротить строки будівництва. Маючи проект, ви будете застраховані від несподіванок. Вартість проекту становить 5 відсотків від ціни будівництва. Проект дизайну інтер'єра оплачується окремо. Архітектор буде контролювати всі стадії відомості будинку. Це досить відповідальний етап роботи. Починати проектування краще восени, і будівництво по індивідуальних проектах уважається найбільш вірним рішенням.

Можна скористатися типовим проектом Але типовий проект розрахований на певні матеріали й геологічні умови. Тому прийде пристосовувати його до ділянки, у ньому не враховані всі особливості Вашої земельної ділянки. Якщо такий проект улаштовує, але ви хочете, наприклад, установити камін, то ця зміна потягне за собою перегляд розрахунків і розведення комунікацій. У результаті будинок не буде коштувати дешевше. Говорячи про переваги такого проекту, то доробка обійдеться дешевше, ніж повна розробка. Також будинки, побудовані по таких проектах, будувалися неодноразово. Сьогодні багато будинків, будуються по типових проектах, з компонентів заводського збірника, забезпечують швидку їхню відомість. Терміни будівництва істотно скорочуються. Це вдома "під ключ", що продаються колишніми власниками. Купивши такий будинок, можна відразу змінити обробку фасаду й інтер'єрів, прибудувати веранду. Якщо для вас варіант прийнятний, крім всіх документів, зажадайте комплект проектної документації.

Рекомендації забудовникові
Якщо родина невелика, не слід проектувати великий будинок. Сьогодні котеджі будують площею, що не перевищує 300 квадратних метрів. У таких будинках 3 спальні, кухня-їдальня. Більшість із них мають коминкові зали й басейни
Одноповерховий будинок, легко будувати, але при численній родині, будинок буде займати багато місця на ділянці. Також з'являться додаткові довгі коридори. Одноповерхові будинки з мансардою дозволяють скоротити площу будинку на 40 відсотків, а виходить, зменшити довжину фундаментів.
Будинок повинен бути гарний ззовні й усередині. Зовнішній вигляд безпосередньо залежить від конфігурації будинку. При сильно зламаному периметрі, збільшується площа стін, виростають тепловтрати. Буде потрібно більша кількість матеріалів. Внутрішнє планування, залежить від кількості членів родини й звичок. Постаратися створити максимум зручностей для всіх. Будинок умовно ділять на житлову й підсобну зони. Прихожа формує перше враження про житло. Тому краще, коли вона світла й більша. Перед прихожою улаштовують тамбур і до нього примикають сходи, які зв'язують житлові поверхи. Кухня візуально ділиться на дві зони: для готування їжі, і де встановлені стіл, стілець, диван. Її площа в заміських будинках не менше 18 квадратних метрів. Вікна кухні визначите на північно-східну сторону обрію. При плануванні враховуйте можливість спостереження за входом у будинок. Кухня зобов'язана мати вентиляцію. Спільну кімнату непогано мати таку простору, щоб у ній могли збиратися всі члени родини. Вона може сполучати й вітальню, і їдальню, і коминкову. Бажана орієнтація на південну половину обрію. Спальна кімната. У кожного члена родини - окрема кімната. Вони можуть бути будь-якого розміру, і вони не проектують прохідними й орієнтація вікон - на схід і південь. Вікна можуть бути будь-якими, але по нормах відносини повинне бути не менше 1:8; для мансард 1:10.

Кабінет розміщати треба поблизу від зовнішнього входу. Орієнтація вікон - на схід. Краще місце для дитячої кімнати - недалеко від спальні. Її можна спланувати в цокольному поверсі або в мансарді. Санвузли передбачаються при спальній групі. Площа ванни залежить від розміру устаткування й необхідних вільних проходів. Гаряча й холодна вода, санвузол і ванна кімната немаловажно збільшують комфорт і ринкову вартість будинку. Всі комунікації необхідно згрупувати - це спростить монтаж. Варто уникати довгих коридорів. Особливості заміського побуту викликає нестаток устрою в будинку комор для зберігання продуктів. Варто забезпечити витяжку від утворення конденсату.

Архітектурний проект:
генеральний план ділянки;
чотири фасади;
плани поверхів;
розрізи, поздовжній і поперечний;
перспектива загального виду будинку;
конструктивні рішення фундаментів, стін, перекриттів і покрівлі

Повинна бути записка пояснення, якщо ні, те розписуються й вказівки по реалізації проекту. Наприклад, на плані можуть бути наведені: житлова площа, обсяг будинку, орієнтовні кошторисні вартості. При розробці проекту робляться креслення фрагментів будинку, зовнішніх сходів і т.д. Гараж розташовують зі зручним під'їздом і з ухилом до виїзду. Надзвичайно зручно, коли гараж перебуває в самому будинку. З нього можна прямо пройти в будинок, не виходячи на вулицю. Важливо врахувати також і облаштованість території. При розрахунку інженерних систем потрібно передбачити розташування світильників, насосів, устаткування басейнів. Добре, коли будинок злагоджено вписаний у ландшафт. для того, щоб він виглядав красиво, доводиться формувати штучний рельєф. Але це вже сфера діяльності майстрів по ландшафтному проектуванню. Ландшафтний дизайн - проектує так само серйозно, як і будинок. Цю роботу можна проводити після будівництва, але визначитися з концепцією ландшафтного дизайну треба раніше.

http://stroyfaq.com.ua

Категорія: Земельні ділянки | Додав: doshka
Переглядів: 1287 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]