MENU
Головна » Файли » Корисні статті - нерухомість в Україні » Юридичні моменти

У категорії матеріалів: 6
Показано матеріалів: 1-6

Сортувати за: Даті · Назві · Рейтингу · Коментарям · Завантаженням · Переглядам
Як і будь-яка інша угода, договір купівлі - продажі майнових прав на квартиру або будь-який інший об'єкт нерухомості, який буде побудований в майбутньому, несе певні ризики. Договір купівлі - продажі майнових прав, по суті, нічим не відрізняється від договору купівлі продажу, наприклад матеріальних цінностей. Проте є окремі особливості, які впливають на ризик угоди. 
Юридичні моменти | Переглядів: 2198 | Коментарі (0)

Зміст договору оренди

Правовідносинам найму житла присвячена окрема глава 59 "Найм (оренда) житла" Цивільного кодексу. Відповідно до ст. 810 ЦК, згідно з угодою найму (оренда) житла одна сторона - власник передає або зобов'язується передати іншій стороні (наймачеві) житло для проживання в нім на певний термін за плату. Цей договір є двостороннім, оскільки породжує права і обов'язки як для орендаря, так і для орендодавця. Причому він може бути реальним (ув'язненим за фактом передачі ключів від квартири) і консенсусним (з моменту підписання договору). Крім того, договір є відшкодувальним, оскільки рідко передбачає безкоштовність проживання і безкорисливість з боку орендодавця. Розмір орендної плати в цьому договорі обов'язково має бути зафіксований, і в односторонньому порядку змінений він бути не може. Чітко має бути передбачений і порядок внесення орендної плати, оскільки на практиці застосовується як передоплата (і найчастіше трапляється саме так), так і післяплата за фактично прожитий час. Орендна плата зазвичай встановлюється за один місяць.

На тлі підвищення комунальних тарифів і заяв про низьку якість роботи жеків, нові договори на надання комунальних послуг залишаються темою для дискусій.

Надання комунальних послуг Жеком повинне здійснюватися на підставі договору. Типовий договір з основними положеннями був затверджений постановою КМУ від 20.05.2009 N529. На його основі окремі Жеки розробляють договори які передбачають надання послуг за змістом будинків та будівель і прибудинкової території.

Інтерес до питання про розділ майнових прав на квартиру, будівництво якої ще не завершене, обумовлений тим чинником, що такі права в майбутньому стануть вже правами на конкретну нерухомість - квартиру.
Отже, перше, що необхідно зробити при розділі майнових прав подружжя на квартиру, це визначити, хто з подружжя, і в якій долі володіє такими правами.

Здача в оренду нерухомості. Чи обов'язково реєструватися підприємцем?

Згідно ст. 319 і ст. 320 Цивільного кодексу України власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд у тому числі для здійснення підприємницької діяльності
Таким чином, здача в оренду власного нерухомого майна може здійснюватися фізичною особою як в межах підприємницької діяльності, так і шляхом виконання норм п. 170.1 ст. 170 розділу IV Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755 - VІ (далі НКУ) без реєстрації орендодавця як фізичною особою - підприємцем.

Якщо ви тільки, що одружилися і зробили ремонт в квартирі, що є власністю вашої другої половини, не викидайте чеків. Якщо почнете ділити майно, то з чеками Ви маєте право отримати частину цього житла. Сімейний Кодекс передбачає, що після реєстрації шлюбу усе, що нажили, вважають їх "спільно нажитим майном". Проте, якщо один з пари отримав щось в подарунок, успадкував, придбав на свої гроші, то його половинка на це майно претендувати не може. Проте і ця норма закону має свої виключення.