MENU
Головна » Файли » Корисні статті - нерухомість в Україні » Ремонт

Вхідні двері як предмет інтер'єру
06.06.2011, 13:05
Сталеві двері у зв'язку з криміногенною обстановкою перестали бути символом тільки багатих квартир і компаній, що охоронялися. Тепер фактично кожен, незважаючи на велику кількість накопиченого у будинку "добра" бажає забезпечити собі безпеку, а, отже і душевний спокій.

Сталевий сторож вашого будинку
Про те, які сталеві двері нам вибирати і як їх встановлювати і піде мова нижче. Сталеві двері діляться на дві групи: вітчизняні і імпортні. Відрізняються вони передусім ціною (імпортні, зрозуміло, дорожче). Але економія не в усіх справах хороша. Річ у тому, що з-за кордону привозять двері, виконані на сучасному устаткуванні і за останнім словом техніки. Наші ж двері найчастіше збираються кустарним способом, "на коліні".
Проте є і зворотна сторона проблеми. Найчастіше імпортні моделі "прив'язані" до типових розмірів (причому у кожної фірми - свої). А ось вітчизняні сталеві двері можна зробити по індивідуальному замовленню (і це, до речі якраз завдяки саме неавтоматизованому виробництву). Добре, якщо людина може підібрати собі відповідний розмір дверей з пропонованих імпортних моделей. А якщо ні? Тоді двері можуть коштувати набагато дорожче, причому її напевно доведеться чекати до двох місяців а то і до напівроку, якщо замовлення ексклюзивне. Якщо є час і зайві гроші, то можна і почекати. У іншому випадку - вибирайте вітчизняне.
Напевно, при виборі вхідних дверей ви замислюєтеся про неї не лише як про надійний захист (це безумовно), але і як про невід'ємну частину інтер'єру. Встановивши одного разу сталеві двері, не хочеться навіть допускати думки, про її зміну, а ось інтер'єр у будинку може мінятися і не раз. Сучасні сталеві двері повинні не лише дозволити вам змінювати її вигляд, але і може задати тон при виборі стилю. Тому ми рекомендуємо конструкцію дверей, які дозволяють легко робити такі зміни.
Ще одна практична порада, яка буде особливо цікава новоселам. Вхідні двері - це звичайно перше з довгого ланцюжка ремонту, що належить зробити і ушляхетнювати її дорогими обробками на цьому першому етапі іноді ризиковано, враховуючи що через неї проходитимуть маси робітників і будматеріалів. Раціональне рішення: можна зняти вже наявні панелі і поставити їх назад після закінчення ремонту, або при замовленні дверей закомплектовать її недорогими обробками а коли час дійде до дизайну інтер'єру вибрати відповідну по стилю і кольору.
Пристрій
По пристрою усі сталеві двері схожі. У основі - прямокутний каркас з внутрішніми ребрами жорсткості, зварений із сталевого профілю. На каркас приварюють сталеві листи (з однієї або двох сторін). Будь-які сталеві двері вішають на петлі в сталеву дверну коробку, яку зміцнюють в дверному отворі.
Зовні двері оббивають дерматином або декоративною панеллю (найдорожча обробка - натуральне дерево). Часто пропонують двері, пофарбовані порошковим методом.
Усередині двері можуть бути порожнистими, а може містити шумоізоляційний і теплоізоляційний матеріал. Варіантів декілька: мінеральна базальтова вата або пінополіуретанові пластини. А іноді в якості звуко- і шумоізоляції під тиском запінюється пінополіуретановою піною. Скловата для дверей в житлах не використовується. Різниця імпортної і нашій дверній "анатомії" може полягати лише в товщині сталевих листів. За кордоном ставлять листи не товще 1,5 мм, у нас використовують сталевий лист завтовшки 2-3 мм. У результаті наші двері виходять масивніше, важче. Але деякі фахівці стверджують, що це не завжди означає, що вони надійніші. Швидше навпаки більша вага зайвий раз "випробовує" петлі на міцність.
Що ще треба враховувати? Наявність наличників і притворів. Наличник - частина дверної рами, прикриває щілину між нею і отвором, в який рама вставляється. Навіщо потрібні наличники? По-перше, без них двері виглядають гірше, а по-друге ломом діяти простіше: зловмисникові досить втиснути лом в шпарку і вивернути конструкцію назовні. Наличники значно ускладнять втілення цих підступних задумів.
Притвор теж робить сталеві двері надійнішими. Притвор - це виступаюча деталь зовні дверного полотна або з внутрішньої сторони рами, закриваюча щілина між ними, коли двері закриті. Притвор утрудняє можливість скористатися фомкой. Причому у хороших дверей притвор є і на дверній коробці, і на дверному полотні. Майте на увазі : на імпортних сталевих дверях притвори і наличники обов'язкове, а ось вітчизняні двері можуть їх і не мати. Правда, і ціна знижується приблизно на 10%. Але це якраз той випадок, коли скупою платить двічі. Майже усі сучасні сталеві двері виглядають дуже естетично
Нелегкий вибір
Зараз як ніколи актуальна стара англійська приказка "Мій будинок - моя фортеця". Чи так це у вас? Адже реальний захист можуть забезпечити тільки надійні сталеві двері з якісними надійними замками і спеціальними пристосуваннями. Сталеві двері не лише нададуть вам упевненість і почуття захищеності, але і доповнять Ваш будинок комфортом і естетикою. Сталеві двері - захист не лише від непрошених гостей але і від шуму, протягу і інших несприятливих дій із зовні.

Чи усі сталеві двері і їх фірми-виробники однаково надійні і зручні? Звичайно, немає. Варіантів і пропозицій велика кількість! Якість дверей залежить не лише від якості матеріалу, але і від виробника, які не женуться за миттєвим прибутком а намагаються зарекомендувати себе в якості надійної компанії.
Хочете придбати хороші, зручні, надійні двері - не звертайтеся по першому оголошенню, що попалося на очі, а постарайтеся вибрати надійну, таку, що вже зарекомендувала себе на ринку компанію. Але і серед них намагайтеся вибрати кращу, ту яка зможе вам запропонувати найбільшу різноманітність обробки сталевих дверей, відповідно до ваших потреб і можливостей. Вибираючи сталеві двері, клієнт розраховує, що його не пограбують - це головна турбота. А ще - що двері справно і довго прослужить а якщо щось станеться (наприклад, втрата ключів, поломка замків), усе буде швидко виправлено.
Повірте нашому досвіду, що ремонтна турбота неминуче у вас виникне, хоч би через бажання змінити ключі. Питання: як швидко? Через місяць, рік або через п'ять років. Відмінність стали від дерева, тут проявляється в тому що майже будь-який ремонт сталевих дверей є складна і дорога операція. Заміна і ремонт найпоширеніших зараз, так званих сейфовых (розпорів) замків часто тягне розбирання сталевих дверей, зокрема - повний демонтаж декору і фурнітури. Тому замовляти двері треба у фірмі, що має хорошу ремонтну базу.

Про замки і аксесуари
На думку фахівців, найнадійніші замки - сувальдные, вони ж найчастіші - крабові (коли "язички" -ригели виїжджають в 2-4 напрямах з різних сторін дверного полотна). Чим складніше замок, тим він дорожчий. Фахівці радять на одні двері ставити як мінімум два замки. Один - крабовий, інший - простіше. Причому бажано, щоб один замок був сувальдный, інший - циліндровий. Личинка циліндрового замку має бути захищена броненакладкою, щоб її не можна було вибити. Добре, коли ригелі замків заховані в металеві трубки, які можуть обертатися, - тоді ригелі неможливо перепиляти.
Ще один важливий елемент хороших сталевих дверей - петлі. Знову ж таки, вони можуть бути і іноземного, і вітчизняного виробництва. До речі, на ринку з'явилися новинки. Наприклад, в усі сталеві двері вправлені протизнімні штирі. Це "шпильки" допоможуть утримати двері в дверній коробці, якщо грабіжник зіб'є кувалдою петлі. Число штирів коливається від 2 до 4. Крім того, вибираючи двері, треба звернути увагу, наскільки потужні петлі, дізнатися у продавця яку вагу вони вільно витримують (найнадійнішими петлями вважаються петлі на опорному підшипнику). Кількість петель розраховується індивідуально для конкретних дверей. Статистика говорить, що ваші сталеві двері не зламають якщо тільки ви не помилитеся у виборі замків. Важливо, щоб "больові" точки замку були захищені броньовими вставками.
У циліндрових замків є дві гідності. Перше - малогабаритність ключів; вони бувають з борідками, або з лунками (дорожчі). Друга їх гідність, особливо важлива для сталевих дверей, - легкість заміни ключів. Для цього досить замінити циліндровий механізм у просторіччі часто іменований личинкою. На жаль, для заміни ключів у сувальдного замку неодмінно треба вийняти з дверей увесь замок, а це як вже відзначалося, означає повне розбирання декору і фурнітури. Це вірно для сувальдных замків вітчизняного виробництва а також для замків найбільш відомих у нас іноземних фірм - Cisa, Mottura, Mul - t - Lock. Приємним виключенням є замки італійської фірми "ATRA", спеціально розроблені для сталевих дверей і сейфів.
До теми замків примикають електронні системи замикання і охорони. Найбільш дешеві, і отже, найбільш поширені з них, це електронні, що блокує замків, які управляються натисненням кнопки на брелку, точно як в автомобілі. Такий той, що блокує робить в принципі неможливим розкриття замків за допомогою відмичок. Дуже корисні, хоча і недешеві аудіо, особливо відеосистеми обмеження доступу. Будь-яка солідна фірма зможе запропонувати вам декілька варіантів таких систем.

Взагалі замки - це найголовніше, що вам належить вибрати. Замків неодмінно повинно бути два - головний і дублюючий. Хоч би для того, щоб замкнути двері на один, поки другою ремонтується. І, нарешті- аксесуари.
По-перше, очко. Хороші очки - з радіусом перегляду 200С. Імпортні двері без очка не роблять. На наших очко зазвичай ставлять за замовленням. До речі, за бажання можна замовити очко, встановлене на такій відстані від поли, щоб в нього могла заглянути дитина. Ще одна корисна деталь - внутрішня засувка. Причому краще придбати засувку гвинтову, а не що ковзає: вона при закритті дверей може випадково закритися. Можна ще поставити ланцюжок або механізм з аналогічною дією. Але це - вже за бажанням. Нині сталеві двері ставлять навіть в церквах
Установка сталевих дверей
Отже, допустимо, двері ви вибрали. Тепер можна подзвонити на фірму, що сподобалася вам, і запросити того, що заміряє, а ще краще - інженера-консультанта. Він порекомендує вам найбільш відповідну модель (з урахуванням особливостей саме вашої квартири). Наприклад, підкаже, що вхідні двері в котедж потрібно вибрати з такою поверхнею, щоб вона не боялася вологості і коливань температури. Крім того, вам допоможуть визначитися, які особливості вхідного отвору, стін і ін.

Потім разом з тим, що заміряє треба скласти кошторис витрат. І не забудьте обов'язково підписати договір про установку дверей. Дуже важливо ретельно вивчити текст договору, переконатися, що усі пункти вас влаштовують. Можливо що вже у момент підписання договору знадобиться заплатити завдаток (але не більше 50% від загальної суми). Причому отримувати завдаток має право тільки "особа, що має доручення на право отримання цих грошей".
Тепер потрібно чекати, поки двері виготовлять (чи доставлять, якщо двері імпортні). Як правило, на це йде від декількох днів до двох-шести місяців, залежно від складності замовлення. Після цього до вас додому прибуде бригада монтажників, які, природно, і встановлять двері. До речі, установка сталевих дверей нічим особливо не відрізняється від установки, наприклад, дерев'яної. Спочатку майстри "виставляють" дверну коробку спеціальним пристосуванням під назвою "рівень" (тобто встановлюють її так, щоб вона висіла строго під кутом 90 С). Потім кріплять двері в отвір довгими штирями або анкерними болтами. Увага: важливо, щоб штирі стояли якнайдалі від зовнішньої поверхні. Це надійно убереже двері від злому.
В принципі сталеві двері можна встановити і внахлест (тобто зовні дверного отвору). Але це неефективний і неелегантний варіант. Тому найчастіше двері встановлюють врівень з краєм дверного отвору. В цьому випадку дверний блок поглиблюють в дверний отвір. З точки зору безпеки самий кращий варіант - установка дверей углиб отвору. Але в цьому випадку є один мінус - двері можуть відкриватися максимум на 90С. На жаль, були випадки, коли монтажники з недобросовісних фірм просили хазяїна принести склянку води, закрити вікно і т.п. Будьте пильні: можливо, горе-майстра хочуть використовувати відпрацьований прийом і підсипати в петлі пісок, щоб не вирівнювати двері потрібним чином.
Правильно встановлені двері не повинні "ходити" (тобто вона залишається в тому положенні, в якому її залишили, а не закривається і не відкривається довільно). Але буває, що клієнт сам просить зробити так, щоб двері закривалися самі. Прийнявши роботу і розплатившись за договором, не забудьте отримати копію заповненого бланка, де вказано, що ви розплатилися сповна. На усіх документах повинні стояти друк і підписи відповідальних сторін. Крім того не забудьте узяти гарантійний талон на безкоштовний ремонт дверей. (Він вам дуже згодиться, якщо раптом виникне несправність з вини виготівника або установника.) І уточните, який термін гарантії встановлений на ваші двері. До речі якщо гарантія на сталеві двері складає менше року, взагалі не радимо її купувати. Солідні фірми гарантують хорошу п'ятирічну роботу своїх моделей, іноземні - від 5 до 10 років (а деякі і до 20 років). Важливо, щоб гарантія однаково поширювалася і на двері і на окремі її частини (замки, обробка).
Англійці якось підрахували, що вартість усіх захисно-охоронних заходів, включаючи двері, грати, сигналізацію, працю конс'єржки і інше, не повинна перевищувати 1/10 -1/6 вартостей майна, що охороняється. Отже цілком можливо що для душевного спокою потрібні не найдорожчі двері. Хоча хороший захист у нашому неспокійному світі ніколи не буде зайвим.

Важливим елементом сталевих дверей є петлі. Оскільки переважна більшість сталевих дверей відкриваються назовні те зовні виявляються приварені і петлі. Як правило, це грубуватий мало естетичний елемент дверей, а нерідко - що викликає у клієнта занепокоєння. "А раптом зріжуть"?. А ось на що дійсно варто звернути увагу, так це - щоб петлі містили або опорний підшипник або - опорна загартована кулька. Це гарантія від стирання петель, одній з причин украй неприємного явища - просідання дверей.
Приховані петлі
Декілька слів про приховані петлі. Гідністю цього аксесуара сталевих дверей є те, що вони знаходяться усередині коробки і своєю відсутністю зовні покращують зовнішній вигляд дверей. Хоча за тисячоліття людина вже звикла до виду дверей з петлями і навряд чи їх присутність викличе нерозуміння. Інша справа, якщо зовнішні петлі масивні, то вони можуть зіпсувати загальну картину.

Вважається також що приховані петлі роблять вплив на захисні властивості дверей (двері неможливо розкрити шляхом зрізування петель). З цією думкою можна посперечатися. По-перше: практично усі виробники сталевих дверей, які використовують відкриті петлі передбачають в конструкції елементи що не дозволяють розкрити двері навіть при зрізаних петлях. По-друге: зрізування петель - досить шумна і довга операція, що вимагає використання різального устаткування і привертає увагу. Не всякий на неї зважиться знаходячись в житловому будинку і знаючи при цьому про існування на дверях протизнімних елементів.
При цьому двері з прихованими петлями мають ряд недоліків. По-перше: такі двері відкриваються не більше ніж на 95 градусів, що зменшує розмір чистого дверного отвору. По-друге якщо до повністю відкритого полотна дверей докласти зусилля (як би намагаючись відкрити його більше покладених 95 С), можна деформувати внутрішню частину коробки в тому місці, де приварена петля. Може також деформуватися кронштейн, що сполучає дверне полотно з петлею. У обох випадках двері або закриватимуться з перекосом, або перестануть закриватися зовсім.

Те ж саме може статися, якщо досить важке полотно при відкриванні не притримувати, а залишити у вільному русі за інерцією. Двері з відкритими петлями в цьому випадку вільно рухатимуться до удару об стіну. При цьому можливо лише зіпсувати дверну ручку і покриття стіни. Існують конструкції дверей, де приховані петлі встановлюються за типом сейфовых, тобто не у бічній стійці коробки а у верхній перекладині і в порозі. У таких дверях немає кронштейна, що сполучає дверне полотно з петлею. Тому у вищеописаних випадках деформації можуть піддаватися і коробка і полотно.
Частенько конструкція дверей з внутрішніми петлями така, що неможливо полотно зняти з коробки. До цього прибігають у разі проносу габаритних речей. Чи, наприклад, у разі ремонту полотна тоді без трудомісткої і дорогої процедури демонтажу цілого дверного блоку цей ремонт може бути не можливий.
Звертайте, так само, увагу на якість прилягання ущільнювача з боку прихованих петель (чи взагалі на його присутність в цій зоні) оскільки буває що технологічно неможливе в таких конструкціях встановити (або добре встановити) ущільнювач. І тоді, для хорошої тепло - звукоізоляції знадобляться другі двері.

Відхід за сталевим сторожем
Для довгострокової роботи (сталевим дверям) металевих дверей необхідно по можливості виконувати ряд рекомендацій викладених нижче:
Не слід вставляти в замочну щілину сторонні предмети, щоб уникнути поломки замку.
Не слід закривати двері при висунених ригелях замків в уникненні їх перекосу
Рекомендується регулярно змащувати замки, потягувати кріпильні гвинти.
Радимо раз на рік викликати фахівця від фірми виробника для профілактичних робіт.
При експлуатації (сталевим дверям) металевих дверей необхідно пам'ятати, що декоративна обробка більшою мірою піддається дії зовнішніх чинників як те: підвищена вологість, перепади температур, механічні дії. бажано, щоб обробка вуличних дверей була захищена від дії вологи і прямих сонячних променів козирком.
Також слід пам'ятати, що обробка з масиву дерева або покрита шпоною дерева покривається меблевими лаками, і відхід за такою обробкою здійснюється згідно з вимогою по відходу за меблями і дерев'яними виробами.
Не слід протирати декоративну обробку будь-якими розчинниками (бензин, ацетон, гас і так далі )
Слід знати, що експлуатація металевих дверей в приміщеннях з наявністю штукатурної, цементної і іншим будівельним пилом, вимагає захисту дверних замків і декоративної обробки. При укритті водонепроникними плівками дерев'яних панелей у вологих приміщеннях на останніх утворюється конденсат, рекомендується на час ремонту не встановлювати декоративні панелі, а встановити їх відразу після закінчення ремонту. Металеві двері досить складний пристрій, тому рекомендуємо регулярно проводити профілактичні роботи. Також наші фахівці можуть зробити реставрацію декоративної панелі після декількох років експлуатації.
До питання про протипожежні двері
У системі заходів по забезпеченню протипожежного захисту будівель і споруджень різного призначення важливе місце займає використання протипожежних перешкод. Основне призначення таких конструкцій - запобігання поширенню пожежі, створення умов для безпечної евакуації людей, забезпечення доступу пожежних підрозділів до вогнища займання і проведення заходів по порятунку людей і матеріальних цінностей. Конструкції такого типу, з урахуванням їх функціональних особливостей, умовно можна розділити на загальні і місцеві.

До загальних протипожежних перешкод відносяться стіни, перегородки, перекриття. До місцевих - двері, ворота, люки, клапани, засувки і тому подібне. Але якщо про конструкції матеріалах, технології зведення перших говорять і пишуть досить багато, то інформації про другу групу явно бракує. Це створює істотні труднощі як для тих, хто проектує і формує індивідуальний образ будівель, так і для тих, хто їх експлуатує реконструює або просто добудовує. Зупинимося на виробах останньої групи.
Аналіз вимог, що пред'являються останнім часом споживачем до протипожежних дверей, вказує на їх якісну зміну, обумовлену на нашу думку наступними чинниками. Сьогодні протипожежні двері все більше стають повноправними учасниками комплексного рішення інтер'єру, а у ряді випадків і зовнішнього вигляду будівель, і споживача вже не влаштовують конструкції, виконані у вигляді дерев'яного каркаса заповненого азбокартоном або минватой і обшитого оцинкованими листами.

Колір, якість покриття, конструктивне виконання, декоративна обробка, використовувана фурнітура нині хвилюють споживача в не меншій мірі чим експлуатаційні характеристики дверей. Більше того, вказані параметри вироби, що більшою мірою відносяться (до недавнього часу) до дерев'яних конструкцій, переносяться споживачем і на традиційно використовувані на практиці сталеві протипожежні двері.
Зважаючи на широку номенклатуру сучасних матеріалів і технологій, ці властивості не складно було б реалізувати, якби це не відносилося до протипожежних дверей, основним параметром яких є стійкість до дії вогню що характеризується в нормативно-технічних документах як межу вогнестійкості - EI. Цей параметр визначає час, впродовж якого дверна конструкція зберігає такі характеристики як цілісність (невипадання дверного полотна з конструкції, що захищає) і теплоізолююча здатність (тобто здатність конструкції протистояти підвищенню температури на поверхні, що не обігрівається).
Вказані вище параметри досягаються в результаті застосування спеціальних конструктивних рішень дверного полотна і коробки, а також використання в якості заповнювача теплоізоляційних матеріалів що значно відрізняє протипожежні двері від конструкцій звичайних сталевих дверей.
Так, наприклад, ряд вітчизняних фірм використовує для виготовлення коробок сталеві труби прямокутного або квадратного перерізу, що утворюють при з'єднанні притвор і наличник. Проте цей традиційний для звичайних сталевих дверей спосіб конструктивного рішення коробки, як правило, обмежує межу вогнестійкості дверних конструкцій 30 або 45 хвилинами.
Найбільш перспективним як з точки зору експлуатаційних характеристик, так і зовнішнього вигляду являється застосування сталевих профілів. В цьому випадку з урахуванням технологічних можливостей виготівника коробки є складним профілем виконаний із сталевого листа, або збирається з декількох спеціальних профілів. У обох випадках коробки є жорсткою конструкцією і одночасно утворює наличник. Вона витримує при випробуваннях 60 і більше хвилин.
Полотна протипожежних дверей виконуються у вигляді короба, товщина якого визначається вживаними теплоізоляційними матеріалами, а також конструктивним рішенням теплового пакету в цілому. В якості теплоізоляційних матеріалів широке поширення отримали плити з мінеральної вати на основі базальтових порід різної щільності і листи з гіпсокартону. Формування теплоізоляційного "эндвича" визначає теплоізолюючу здатність конструкції і є "ноу-хау" кожного виробника.

Категорія: Ремонт | Додав: doshka
Переглядів: 1995 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]