MENU
Головна » Файли » Корисні статті - нерухомість в Україні » Ремонт

Вибираємо двері: як правильно вибрати двері (ч.3)
05.06.2011, 17:32
Які двері вибрати?
Перш, ніж зупинити свій вибір на тих або інших дверях, потрібно чітко знати наступне: Які ж вимоги ми пред'являємо до міжкімнатних дверей? З якого матеріалу мають бути наші міжкімнатні двері? Який дизайн дверей ми хочемо бачити у своєму будинку? Скільки витримає наш гаманець? Які двері нам потрібні по варіанту відкривання (праві або ліві)? Які розміри міжкімнатних дверей нам потрібні? А які міжкімнатні двері бувають взагалі? Двері з набірного масиву, шпоновані або з МДФ скляні або з металевими елементами, з однією або двома фільонками, гладкі, глухі або під скло; двері одностулкові або двостулкові; симетричні або асиметричні; з притвором або без нього. Який матеріал самий практичний для міжкімнатних дверей?

В першу чергу, двері класифікуються за матеріалом виготовлення, умовно їх можна розділити на листя, хвойні, комбіновані і двері з штучних матеріалів. З незапам'ятних часів найпоширенішим матеріалом для виготовлення дверей є деревина, листя і хвойна. Російські майстри традиційно віддавали перевагу дубу. Для обробки дверей застосовували і цінніші породи. Сьогодні разом з деревиною використовуються і інші матеріали. Це деревні похідні (фанера, стружки, тирса), полімери, скло, склопластики, метал.

Двері з листяних порід дерева найпрестижніші і дорожчі, сюди відносяться двері з масиву дуба, буку, клена, червоного дерева. Листяна деревина відрізняється від інших порід не лише своєю природною унікальністю і красою, але і вищою міцністю. Ці двері служитимуть довгі роки, довговічність і бездоганна експлуатація дверей з масиву залежить від дотримання виробниками усіх циклів технологічного процесу при їх виготовленні, а також від якості вживаних ними клеїв і лаків.

Двері з хвойних порід - двері з масиву сосни - ці двері дешевші. Крім того, сосна найпоширеніший матеріал на сьогодні. Пояснюється її популярність тим, що вона дешевше за аналогічні двері з дуба. Проте багато фахівців вам скажуть що такі двері хороші тільки на дачах, але ніяк не в міських квартирах. І тим більше не у ванній кімнаті і туалеті, тому що сосна досить "м'який" деревний матеріал: саме тому вона більше схильна до дії зміни вологості, може розсихатися і зсихатися.

Якщо ви вирішили вибрати двері не з цілісного масиву дерева, а, наприклад, шпоновані, нелишнім буде "заглянути" їм всередину. Сама просунута начинка - набірний масив - сполучені під тиском бруски добре просушеної деревини, причому так щоб напрям волокон в кожному шарі був різним. "Мозаїка" брусків абсолютно непередбачувана (це вже хитрість виробника), але що такий наповнювач допоможе уникнути деформації - факт. Двері з комбінованих матеріалів. Вони виготовляються з декількох складових: брусків масиву дуба, ясена, клена, буку, сосни, MДФ. Обклеюються вони шпоною дерева. Ці двері практично не поступаються по красі, довговічності і експлуатаційним якостям дверям з масиву. Але вони дешевше і менш схильні реакції на зміну вологості в приміщенні.

Ціна комбінованих дверей залежить від того, яким саме матеріалом вона заповнена зсередини. Дорогі двері робляться так: спочатку склеюються бруски з масиву сосни, потім на них з обох боків приклеюється прошарок з МДФ. Потім наклеюється шпона цінних порід дерева.

У дверях дешевше "начинка" інша: сосновий брусок кріпиться тільки по периметру, а уся решта простору заповнюється перемичками у вигляді сотів. Потім, як і в першому випадку, на прошарок з МДФ приклеюється шпона цінних порід дерева. Іноді стільникового наповнювача не ставлять. Ці двері називаються порожнистими. Ціна в таких дверях відповідає якості. Найдешевша група дверей - двері з штучних матеріалів - це двері з МДФ, ДСП, можуть бути покриті ламінатом. Тут як мовиться, думайте самі вирішуйте самі, мати або не мати.

Вибір дверей залежить від багато чого: зовнішній вигляд, експлуатаційні якості, термін служби або оптимальне співвідношення усіх параметрів. Ми опишемо деякі моменти, які допоможуть вам підібрати двері відповідно до ваших вимог. У більшості своїй міжкімнатні двері з масиву виготовляються з масиву сосни. Сосна є досить гігроскопічною породою. Це означає що при зміні зовнішніх чинників таких як температура і вологість елементи дверного блоку можуть міняти свої геометричні розміри (це так само в тій або іншій мірі відноситься до дуба, вишні, червоного дерева і інших матеріалів). Також полотно дверей досить важке що збільшує ризик провисання. Щоб позбавитися від цих недоліків, при виробництві дверей повинен дотримуватися ряд вимог. По-перше, деревина має бути висушена.

Щоб зробити це якісно (зняти внутрішню напругу волокон, вологість - 5-8% і так далі) потрібний час і дороге устаткування, що відбивається на вартості матеріалу. По-друге, усі складові частини дверного блоку повинні мати ідеальну геометрію бруски ретельно проклеєні, поверхня пофарбована, покрита лаком або високоякісними матеріалами, щоб виключити проникнення вологи всередину деревини. Що стосується дверей не масивних (виготовлених із застосуванням сучасних деревоподібних матеріалів таких як МДФ, ДСП, ДВП, гофрокартона і так далі), то такі міжкімнатні двері спочатку не схильні до проблем викривлення і деформації і стабільніші.

Це передусім витікає з технології виробництва і властивостей вживаних матеріалів. МДФ менш чутливий до вологи, до складу ДВП для тих же цілей додають парафін (фабрика Puertas Proma). Комбінація вищеперелічених матеріалів при виготовленні дверних блоків (масив - гофрокартон, масив - МДФ - ДВП, і так далі) дозволяє досягти більшої стабільності і полегшує конструкцію. Самі ж матеріали є менш дорогими, чим натуральна деревина. Плюс можливість робити двері на повністю автоматизованих лініях у більших об'ємах, без втрати якості. Усе це робить міжкімнатні двері з штучних матеріалів менш дорогими. Виняток становлять міжкімнатні двері при виробництві яких застосовуються сучасні технологічні, дизайнерські ноу-хау, інкрустація, або що робляться в одиничних кількостях для кожного клієнта.

І, нарешті, головне - гарантії. Чи купуєте ви двері з масиву або ні, хочеться бути упевненим, що вибрані вами міжкімнатні двері дійсно тієї якості, яка декларує продавець. І тут більше вам скаже ім'я виробника. Двері - товар тривалого використання, і його якість дійсно перевіряється часом. І якщо ви придбаваєте двері, фабриці яких вже 90 років і 9 є присутнім на Російському ринку - ризик купити неякісні двері практично мінімальний. У кінці відмітимо що якщо Ви дійсно купите якісні двері, то набудете високих експлуатаційних властивостей, престижу, і краси, яка прослужить довгі роки.

Що ще впливає на ціну дверей?
Ціна дверей визначається не лише цінністю матеріалу або якістю деревини, але і дизайном. Якщо двері прикрашені різьбленими фільонками (фільонка - тонка дошка або фанера, вставлена в дверну раму), дзеркальними або скляними вставками дорогими аксесуарами (ручкою, замком, фіксатором), то ціна на комбіновані двері з шпони горіха може порівнятися з вартістю масиву. Якщо із замком і ручкою для дверей визначитися досить просто, спираючись на свій смак і функціональність цих аксесуарів те при виборі петель треба точно знати які з них підійдуть до ваших дверей. Отже, петлі бувають універсальні і роз'ємні. Регульовані по висоті і притвору 3D петлі підійдуть до будь-яких дверей і викличуть менше всього питань. Сьогодні такі петлі використовуються в хороших дверях найчастіше.

Важливе значення для хорошої функціональності дверей має правильна установка ущільнювача в короб, дверного блоку, що впливає на звукоізоляцію. Хороший ущільнювач сприяє також відносній теплоізоляції приміщення і до того ж сильно знижує проникнення пилу в кімнати, а так само забезпечує м'яке, без удару, закривання дверей. Ущільнювачі бувають самими різними по матеріалах виготовлення і цвіту. Стекло - ще один аксесуар, який може прикрасити ваші двері. Окрім декоративних функцій, вони сприяють кращій освітленості коридорів і кімнат на північних сторонах будинків. Стекла бувають прозорими і матовими, білими і кольоровими, простими і загартованими, гладкими і з фацетом, з фюзингом (кольоровими вставками) і піскоструминним малюнком.

Красиве скло дуже серйозно відбивається на дизайні дверей, підвищуючи її престижність, але, при цьому, стекла, особливо загартовані, з фюзингом і з фацетом, досить дороги. І звичайно, дверні стекла, як і будь-які інші, можуть розбитися тому професіонали рекомендують вибирати загартовані стекла, які у разі биття розсипаються на дрібні гранули, що не мають різальних поверхонь, що мають прозору плівку між двох шарів скла.
Скільки це коштуватиме?

Передусім, треба сказати, що ціна дверей розраховується шляхом складання вартості декількох складових, основними елементами практично будь-яких дверей, що являються, - це короб, тобто конструкція з двох вертикальних стійок і перекладини на яку навішується полотно; дверне полотно (гладке або фільончасте, з вирізами під скло або гратами різноманітного дизайну), наличники (елементи, що прикривають місця з'єднання між стіною і коробом) і фурнітура (петлі, замки, ручки, скло). Тому говорячи про суму, уточнюйте, чи є у виді вартість усіх дверей або тільки дверного полотна.

Категорія: Ремонт | Додав: doshka
Переглядів: 1877 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]