MENU
Головна » Файли » Корисні статті - нерухомість в Україні » Ремонт

Вибираємо двері: як правильно вибрати двері (ч.2)
05.06.2011, 17:34
Способи і відмінності
Двері розрізняються також і за способом відкривання. Вони бувають орні, Розсувні, доладні і такі, що обертаються. Найбільш відомі і звичні - двері орні. Вони можуть відкриватися в один бік або в обоє, тобто бути такими, що коливаються. Застосовуються і як внутрішні і як зовнішні. Можуть бути заскленими і глухими. Подібні двері можуть бути зроблені з будь-якого матеріалу, використовуваного для виготовлення дверей, і мати будь-який дизайн. Орні двері можуть бути, як з порогом, так і без нього. У сучасних конструкціях поріг буває таким, що автоматично опускається, що підвищує звуко- і теплозахисні характеристики дверей. Як відомо, однопільні двері бувають правими і лівими.

Якщо при відкриванні дверей "на себе" петлі знаходяться справа, то це праві двері, якщо ліворуч - ліва . Сучасні глухі двері - універсальні. Орні двері - найбільш поширені двері, і неспроста. Вони прості у виготовленні і зручні в експлуатації мають тривалий термін служби, дозволяють ефективно використовувати увесь дверний отвір в стіні. Добротно зроблена і правильно встановлені, такі двері практично не потребують обслуговування, хіба що зрідка - в мастилі петель. Їх стінки можуть бути виконані з найрізноманітніших матеріалів, дерево, метал, скло, пластик, а також їх комбінації. Основною характеристикою орних дверей можна вважати наявність зон розкриття.

У орних дверей є один недолік, вони вимагають певного простору для відкривання, а це не завжди зручно, особливо в тісних приміщеннях. Тому на світ з'явилися двері розсувні і доладні. Ці види дверей дають можливість створення необхідних інтер'єрів збільшують трансформучість приміщення, а також, з їх допомогою, легко здійснювати перепланування внутрішнього простору, як житлових будинків, так і громадських приміщень (офісів, ресторанів, конференц-залів і тому подібне).

Розсувні двері, при відкриванні або йдуть в порожнину усередині стіни, або рухаються паралельно їй. Застосовуються вони і як внутрішні, і як вхідні в громадські будівлі, часто із застосуванням сучасної автоматики. Для обробки дверей використовуються сучасні матеріали: скло, ламінат, дзеркала деревна шпона, а також їх комбінації. Нині, цей тип дверей також широко використовується для, так званих, "шаф-купе".

Доладні двері надають інтер'єру оригінальність. Вони оснащені розсувним механізмом. А стінки мають вибірки для кріплення частин стінок один до одного. Конструкції стінок аналогічні конструкціям стінок орних дверей, за винятком доладних дверей з масиву. Обробка доладних дверей така ж різноманітна, що і орних. Це і шпона, і папір меламіну, і ламінатин і так далі. Доладні двері бувають суцільними або заскленими. Для декорування застосовуються вставки зі всіляких видів скла. Доладні двері складаються з окремих секцій, що рухаються по тій, що направляє, встановленій в дверному отворі. Вони можуть бути глухими і заскленими, виготовленими з цілісної деревини, з пластика, покритого натуральною деревиною і з інших матеріалів. Застосовуються такі двері тільки як внутрішні.

Револьверні (карусельні) двері застосовуються в громадських будівлях (готелі, універмаги, аеропорти і так далі). Вони бувають в двох, трьох і чотирьох стулковому виконанні, з ручним або автоматичним відкриванням. За матеріалом, з якого виготовляються двері їх можна розділити на: Дерев'яні, профільні, на основі профілю з ПВХ, на основі профілю з алюмінію, сталеві і скляні. Сучасні двері - це сучасні матеріали. Дерево - висушене і оброблене по нових технологіях нові деревоподібні матеріали і їх поєднання в конструкціях дверей.

Дерев'яні двері застосовуються як зовнішні і як внутрішні, для житлових і для громадських будівель. Але якщо, як внутрішні, міжкімнатні (для жител) вони упевнено продовжують тримати перше місце по використанню, то при використанні в якості зовнішніх нині, вони придбали серйозних конкурентів. Ними є двері сталеві і, так звані, профільні двері, в основі конструкції яких використовується алюмінієвий або ПВХ профіль. Профільні двері прекрасно поєднуються з сучасними фасадами і профільними вхідними групами. А сталеві двері можуть забезпечити необхідну безпеку приміщень.

Профільні двері, нині, все частіше стали застосовуватися в якості внутрішніх у бізнес центрах, великих магазинах, банках і інших громадських будівлях, часто у поєднанні з профільними перегородками. Як внутрішні використовуються і сталеві двері з тонколистової сталі. Вони можуть повністю імітувати дерев'яні двері, маючи таке ж розчленовування полотна, фільонки і рельєфну текстуру дерева.

Скляні двері розширюють палітру можливостей архітектора для організації входу в громадську будівлю і внутрішнього простору.
Двері можуть бути комбінованими, виготовленими із застосуванням різних матеріалів що збільшує можливості надання ним необхідних технічних характеристик і зовнішніх форм.

Залежно від числа полотен, двері можуть бути: однопільні, двопільні, полуторні (з двома полотнами нерівної ширини). Дверям трьох- і чотирипільні застосовуються дуже рідко. Число полотен дверей диктує, як правило, ширина отвору в перегородці або стіні. Ширина отвору залежить від функціонального призначення приміщення і протипожежних вимог. Усі двопільні двері, окрім тих, що коливаються, вимагають додаткових елементів замикання - дверних шпінгалетів. Шпінгалети зазвичай встановлюються на одну з двох стулок двопільних дверей, або на вузьку стулку півторачних дверей. Стулка, закріплена згори і знизу шпінгалетами, стає як би частиною дверної коробки, при цьому, її у будь-який момент можна звільнити і відкрити розширивши, тим самим, дверний отвір.
По заповненню дверного полотна дверей можуть бути заскленими і глухими.

Балконні двері завжди роблять заскленими, енергозбережними. Внутрішні двері також часто роблять заскленими, наприклад, для освітлення другим світлом допоміжних приміщень. З цією ж метою, над дверима влаштовують фрамуги. Стекла або склопакети можуть бути прозорими, матовими, або з рельєфним візерунком, різних кольорів, із застосуванням вітражів. Форма скління може бути сама різна, як традиційна: прямокутна і арочна, так і кругла або навіть трикутна.

Категорія: Ремонт | Додав: doshka
Переглядів: 1104 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]