MENU
Головна » Файли » Корисні статті - нерухомість в Україні » Ремонт

Вибираємо двері: як правильно вибрати двері (ч.1)
05.06.2011, 17:37
Архітектори, у всі часи, приділяли дверям особливу увагу, усі архітектурні стилі не обійшли своєю увагою і двері, будь то готика або модерн. По художньому рішенню дверей можна простежити усю історію архітектури і цій темі можна присвятити ціле окреме видання. Розробка нових матеріалів і технологій у будівництві, також не обходила стороною і двері.

Відкриття у світі дверей
Конструкція звичайних дверей була розроблена ще в античні часи. При розкопках в Помпеї були знайдені двері дуже схожі на сучасні, у них вже були замки і підвішувалися вони на петлях. У XVII столітті у Франції увійшли до моди засклені двері. Ці двері і сьогодні широко застосовуються в громадських будівлях але тільки з використанням нових матеріалів і технологій : спеціальне скло не лише надає дверям необхідний декоративний ефект, але і надійно перегороджує доступ у будівлю непрошеним гостям, а спеціальні фотоелементи відкривають двері автоматично або, навпаки при необхідності, блокують їх. У Данії були придумані двері з двох половинок (для кращого збереження тепла у будинку). Не відкриваючи усі двері, через нижню половинку, можна було випускати на вулицю кішок і собак.

У минулому столітті з'явилися двері з гідравлічним, пневматичним і електроприводом. В цей же час народилися доладні, розсувні і такі, що обертаються двері. З древніх пір дерево є традиційним матеріалом для виготовлення дверних і віконних палітурок. Завдяки своїм властивостям, що ізолюють від холоду і шуму, завдяки гнучкості в застосуванні і простоті в обслуговуванні, великій різноманітності колірних відтінків і текстури різних порід деревини дерево стало і залишається найбільш вживаним матеріалом при виробництві міжкімнатних дверей. Завдяки технологіям і обробкам (просушування, просочення, тонування, лакування і так далі), вживаним промисловими деревообробними підприємствами міжкімнатні двері з дерева надають користувачам додаткові гарантії якості, довговічності і стабільності виробу.

За свідченням німецького інституту технології виробництва палітурок, що є установою що вивчає поведінку різних матеріалів, дерев'яна палітурка вважається дуже хорошою за наступними критеріями оцінки : різноманітність кольорів можливість обробки як по розмірах, так і за формою (різноманітність типологій), стійкість до зносу і атмосферних чинників, водостійкість (проникність стиків і стійкість до прямого попадання вологи), термо- і звукоізоляція, стійкість до конденсату, чищення, ремонт.

У дерева є ще одна властивість, яка відрізняє його від інших матеріалів : воно живе і відбиває в собі незрівнянні символи не лише породи деревини, але також одиничної рослини, від якої воно походить. Саме дерево, воно одиничне неповторно і одночасно схоже з іншими деревами з того ж лісу по розвитку текстури, по лініях волокон, по присутності невеликих здорових сучків, що роблять дерево відразу впізнанним як справжнє вираження життя в рослині. В зв'язку з цим деяка дверна або віконна палітурка, виготовлена з однієї і тієї ж деревини, може відрізнятися один від одного, за кольором, проте, незмінними є типові характеристики. Якщо при виробництві дверей і вікон з дерева використовуються результати досліджень і технологічного розвитку, це дозволяє досягти і підтримувати характеристики і гарантії на виріб з дерева такі ж або навіть вище, ніж з будь-якого іншого матеріалу.

Роль дверей
Двері відкривають і закривають, причиняють і прикривають, відкривають і, нарешті, дверима гримають. За двері виставляють і біля дверей зустрічають. Вас можуть грубо попросити закрити двері з протилежного боку або скажуть, що чекатимуть вас всю ніч. Закриті двері можуть здаватися містичними, такими, що об'єднує, забороненою, близькою, гордовитою, такою, що бентежить, протегує.
Існує дуже багато причин, які визначають купівлю нових дверей для житлових і нежитлових приміщень : комусь потрібно багато вільного місця, і він бажає створити раціональніший розподіл простору будинку; хтось чутливіший до проблеми стилю і шукає особливо рафінований дизайн, приділяючи особливу увагу обробці і деталям; є хтось, хто хоче відмовитися у своєму тихому кутку, щоб залишити за дверима повсякденні турботи, проблеми і власні невдачі; хтось просто хоче замінити старі, такі, що втратили показний вигляд і скрипучі двері; і існує хтось, нарешті, хто хоче привнести свіжий струмінь новизни і надати обробці будинку особливі відтінки. Вибір дверей величезний, і обумовлено це безліччю смаків покупців. Але незалежно від стилю життя, основною вимогою до дверей було і залишається гарантована якість і постійність характеристик в часі.

Класифікація дверей
Двері, залежно від їх положення у будівлі, числа полотен, способу відкривання і так далі можна розділити на наступні, основні типи: розташування у будівлі, спосіб відкривання, матеріал, число полотен, заповнення дверного полотна функціональне призначення. По розташуванню у будівлі дверей бувають зовнішніми, вхідними і балконними, міжкімнатними і шафовими.

До зовнішніх дверей пред'являються підвищені вимоги звуко- і теплозахисту, безпеки (захисту від небажаного вторгнення), а у разі, якщо двері ведуть на вулицю, вона повинна витримувати атмосферні опади. Конструкції вхідних дверей можуть бути різними, що в першу чергу, залежить від матеріалів виготовлення : дерев'яні, профільні (алюміній, ПВХ), сталеві, комбіновані. Для забезпечення тепло- і звукоізоляційних якостей застосовується декілька технологій: додаткова оббивка дверей виготовлення дверей з масивнішого матеріалу, приміщення всередину полотна спеціальних звуко- і теплоізоляційних матеріалів.

Усі дерев'яні зовнішні двері, незалежно від внутрішньої конструкції, повинні мати звернену до вулиці зовнішню панель, виготовлену з деревини, обробленої спеціальним чином і покритої захисними лаками або фарбами. Чим якісніше буде покриття тим довше прослужать двері. Сталеві двері - це вхідні двері, які, передусім, відповідають вимогам захисту житла. Залежно від конструкції можуть бути протипожежними, противовзловними, кулестійкими, стійкими до вибуху. При виборі вхідних дверей і фурнітури для неї слід враховувати і такий аспект, як можливість порятунку при надзвичайних обставинах, тобто двері мають бути багатофункціональними, що повинне враховуватися на стадії планування і визначення вимог до них.

Обговорюючи дизайн квартири або заміського будинку, господарі часом забувають про роль міжкімнатних дверей у формуванні інтер'єрів. Яку функцію вони виконують: продовження стіни або це предмет меблів? Відповідь на це питання не таке однозначне як може здатися на перший погляд. Приналежність внутрішніх дверей стіні або перегородки незаперечна. Конструкція і габарити виробу, спосіб кріплення коробки залежать від матеріалу стіни, призначення відгороджуваного приміщення, геометрії дверного отвору і так далі В той же час, внутрішні двері - невід'ємний атрибут інтер'єру. Їх вибір обумовлюється, передусім, дизайном кімнати. Наприклад, дерев'яні двері в основному робляться для інтер'єрів в класичному стилі або стилі модерн.

Для перших використовують вироби з фільончастим рельєфом. Модерні двері, як правило, мають гладку поверхню. Колір підбирають залежно від колористики меблів і підлоги. Дерев'яні двері зазвичай на тон світліші або темніші за паркетне покриття а то і зовсім контрастує з ним. Для ультрасучасних напрямів (hi - tec та ін.) виготовляються двері з алюмінієвими і пластиковими вставками. Двері, виготовлені з пиломатеріалів і продуктів переробки деревини (ДСП, MDF) можуть мати фантазійний дизайн і використовуються в еклектичних або нейтральних інтер'єрах.

Особливий шарм міжкімнатним дверям надає скління. Для цього використовується декоративне удароміцне скло або вітражі. Придбання виробів із склінням має бути ретельне продумано. Двері з колоритним вітражем можуть внести дисбаланс в приміщення. Відмітимо, що пластикові двері зазвичай використовуються для виходу на балкон, лоджію, терасу, зимовий сад і тому подібне. У житлових кімнатах їх, як правило, не встановлюють. На ринку пропонуються міжкімнатні двері різних конструкцій. Класикою жанру прийнято вважати звичні одностулкові і двостулкові вироби. Дверне полотно і короб утворюють дверний блок. В якості декоративного обрамлення використовуються налічники.

Незмінний інтерес споживачів викликають розсувні двері. Окрім економії простору використання таких виробів дозволяє реалізувати в інтер'єрі неординарні дизайнерські рішення. Великоформатні розсувні двері переростають в перегородки. Полотна пересуваються по направляючій рейці, яка може кріпитися до стелі, до стіни ("у наклад") або балочним способом ("у розпір"). Зазвичай встановлюється від однієї до чотирьох панелей, рух яких може бути однопутним (біля дверей з одним або двома полотнами) чи двошляховими (при двох, трьох і чотирьох полотнах).

Категорія: Ремонт | Додав: doshka
Переглядів: 1277 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]