MENU
Головна » Файли » Корисні статті - нерухомість в Україні » Ремонт

Що ми знаємо про пластикові вікна
06.06.2011, 13:45
Сьогодні важко кого-небудь здивувати химерністю форм і кольору пластикових вікон, але вони продовжують бути для господаря будинку не лише прикрасою, але і важливим елементом комфорту і захищеності.
Пластикові вікна надають затишок будинку, полегшують працю по відходу за вікнами, забезпечують захист в плані зовнішнього проникнення в житлі. Будь-якому власникові житла важливий вибір вікон, тому сучасний підхід при цьому полягає в тому щоб забезпечити не лише практичне значення, але і відповідність ціни якості. За пластиковим вікном ви не відчуєте вуличного пилу і шуму. Вони легко встановлюються і монтуються професіоналами. Правда, ніж більше фурнітури використовується при їх виробництві тим вище їх вартість, але в той же час, фурнітура дозволяє зробити їх зручнішими - поворотними, відкидними, поворотно-відкидними, глухими (найбільш дешевий варіант, оскільки використовується мінімальна кількість фурнітури).
Матеріал, з якого виготовляються пластикові вікна, - полівінілхлорид (ПВХ) - є одним з самих ранніх штучних матеріалів. Уперше він був створений хіміком Регнальдом в 1835 році. З 1912 року розпочалися пошуки можливостей промислового випуску ПВХ а в 1931 році концерном BASF були випущені перші тонни цього матеріалу. На початку 50-х років почалося спочатку в США, а потім і в Європі переможний хід ПВХ в якості матеріалу для віконних рам. Один з перших німецьких патентів на віконні рами з ПВХ датується 1952 роком. Перші рами з полівінілхлориду були металевою основою, фанерованою м'яким або напівм'яким ПВХ. Дещо пізніше почався випуск профілів з твердого полівінілхлориду, який частково посилювався дерев'яними або металевими вкладишами.
У 1959 році були обладнані перші квартири з вікнами з твердого, модифікованого на ударну в'язкість полівінілхлориду. Після цього пройшло ще декілька років, поки рами з ПВХ профілів стали знаходити масове застосування. Систематична робота як над сировиною так і над машинами (екструдерами) супроводжували швидкий розвиток вікон з ПВХ профілів. Найважливішою метою робіт було досягнення як мінімум того ж терміну служби, який був відомий у дерев'яних вікон, а по можливості, перевищення його. Разом з механічними якостями в центрі уваги були екологія, атмосферостійкість, тепло- і звукоізоляція, легкість у відході, і можливість виготовлення вікон усіх мислимих форм. Безпроблемне виробництво профілів і гарантія їх високих експлуатаційних якостей була досягнута за допомогою стабілізаторів і оксиду титану (разом з іншими добавками).
Найважливішою передумовою для сьогоднішнього продукту стало створення вже на ранніх етапах системи контролю якості. У організаційній формі "Об'єднань за контролем якості" піддавалися жорсткій перевірці як профілі, так і вікна з них. Вимоги до них були зафіксовані в різних нормативах, як на виготовлення профілів і вікон з них, так і на установку їх у будівельних об'єктах. Усіма цими чинниками пояснюється швидкий успіх вікон з ПВХ профілів.

Склопакети в пластикових рамах практично не потребують реклами. Усі знають, що сучасні вікна - це тепло, тиша, легке миття. І, проте "білих плям" у свідомості покупця залишається немало. Чого варте тільки словосполучення "дерев'яні склопакети". Склопакет - конструкція з декількох стекол - може бути тільки скляним. Але відразу розібратися, дійсно нелегко, особливо в тих випадках, коли одним і тим же словом називають різні речі. Ось, наприклад, "профіль".
Тільки розберешся, що це порожниста пластикова форма, замінююча в нових вікнах традиційне дерево, як виявляється, що усередині пластикового профілю є ще один сталевий оцинкований профіль який грає роль арматури і надає необхідну міцність віконній рамі. Чи "камера". Залежно від контексту може йтися або про повітряну порожнину усередині пластикового профілю, коли говорять "трикамерний профіль тепліше за двокамерний" або про проміжок між стеклами в склопакеті. Тоді відповідно можна почути визначення "однокамерний склопакет". Щоб не допустити плутанини в голові, розповімо про облаштування вікна і його комплектуючих.
Пристрій
Головна частина вікна, що несе, - рама, це своєрідна "коробка", яка збирається з пластикового багатокамерного профілю і намертво кріпиться у віконному отворі. ПВХ-профіль нарезается строго по розмірах конкретного вікна від точності обмірів залежить якість теплозахисту і звукоізоляції. Саме тому фахівці наполягають на тому, що визначати розміри майбутньої конструкції повинні співробітники віконної компанії. Рама утримує вагу стулок із склопакетами тому до її жорсткості пред'являються високі вимоги. Жорсткість забезпечує розташований усередині пластикового профілю замкнутий або П-образний армуючий профіль.

Стулка, так само як і рама, складається з пластикового профілю. Потрібна для того щоб вікно мало частини, що відкриваються. Сучасне вікно може мати декілька варіантів відкривання : поворотне, відкидне, поворотно-відкидне. Імпост - це все те ж, добре знайомий нам, пластиковий профіль із сталевим посиленням усередині. Служить для ділення вікна на частини і призначений для того, щоб забезпечити з'єднання двох або більше за стулки в конструкції одного вікна. Уявіть собі вікно з розкритими навстіж стулками. Ті поперечки, які ви бачите у відкритому отворі, і є імпости.
Штульп - це пластиковий профіль, який так само, як і імпост, служить для з'єднання двох стулок, але на відміну від вікна з імпостом одна стулка є залежною від іншої при відкриванні і не має віконної ручки. Цю стулку можна відкрити лише відкривши основну стулку з ручкою. Така стулка без ручки, не може бути поворотно-відкидною. Перевага штульпового з'єднання полягає в тому, що якщо повністю відкрити дві стулки, то отвір буде повністю вільним, оскільки штульп на відміну від імпоста кріпиться не до рами, а до стулки.

Фурнітура це петлі, на яких висять стулки, замки для замикання вікна, ручки, частини у відповідь замків замикання, різні пластмасові або металеві кришки на петлі невидимі механізми відкривання-закривання. Фурнітура потрібна для того, щоб забезпечити з'єднання рами і стулки, а також для забезпечення щільного прилягання стулки до рами, щоб уникнути продування в місці з'єднання. До того ж саме фурнітура дозволяє відкривати стулку вікна в різних варіантах: поворотному або поворотно-відкидному.
У виробництві склопакетів використовують як звичайне поліроване, так і спеціальні види скла, наприклад тоноване або триплекс. Триплекс - це противовзломное і і шумозахисне скло виготовляється за принципом автомобільного: два стекла з'єднуються шаром полімеру. При руйнуванні триплексу осколки не розлітаються на всі боки, а залишаються на еластичній плівці, захищаючи отвір. Особливі властивості надаються склу або в процесі його виготовлення або шляхом нанесення на нього спеціальних плівок, які виконують різні захисні властивості : удароміцність, вогнестійкість, безосколочность, захист від сонячного і ультрафіолетового випромінювання і так далі
Склопакет це якраз той елемент вікна, через який ми дивимося на вулицю. Склопакет є герметичною конструкцією з двох або трьох стекол (відповідно однокамерні і двокамерні склопакети). Між стеклами розташовується тонкостінна алюмінієва рамка з перфорацією, заповнена так званим молекулярним ситом, яке поглинає залишкову вологу і захищає стекла від запітніння, а також декілька ліній довговічних ущільнень. В якості заповнення може використовуватися не лише осушене повітря, але і інертний газ аргон це покращує теплозахисні властивості склопакета. Готовий склопакет по усьому периметру заливається двокомпонентною тиоколовой мастикою, що не дає потрапити всередину ні волозі ні пил.
Гарантований термін служби такого склопакета не менше 15 років. Склопакети мають різну товщину: 24мм, 28мм, 30мм, 32мм, 42мм. Вираження "формула однокамерного склопакета в 24мм: 4-16-4" означає що в "бутерброд" сполучено два стекла завтовшки 4мм з відстанню між ними в 16мм. Склопакет виконує дві основні функції: збереження тепла і звукоізоляція. Для нашої кліматичної зони оптимальні двокамерні склопакети з енергозбережним склом (k - стекло або i - стекло). Для зменшення теплових втрат можна також заповнити простір між стеклами інертними газами або збільшити відстань між стеклами. Для Москви і інших шумних міст краще використовувати склопакет з разнотолщинного скла, який покращує звукоізоляцію (хвилі, відбиваючись від стекол різної товщини, мають різні довжини і гасять один одного при взаємодії).
Гумові ущільнювачі розташовуються в місцях таких елементів, як рама і стулка, штапик і склопакет. Служать для того, щоб забезпечити щільне з'єднання цих елементів і уникнути продування і проникнення води. Штапик конструктивний елемент вікна виконаний з пластика, призначений для того, щоб закріпити склопакет в стулці. Залежно від товщини скла, склопакета або сендвіча штапик може мати різну ширину. Усередині склопакета можуть поміщатися елементи декоративної розкладки що надають окну певна архітектурна своєрідність.

Підвіконня - панель бажаної ширини, яка може бути виготовлена з ПВХ-профілю або з МДФ, що ламінує, - або ДСП - плити. Водовідливи це свого роду металеве підвіконня з боку вулиці ми називаємо його карнизом. Довжина його зазвичай дорівнює ширині вікна. По розташованому під кутом водовідливу дощова або таловая вода скачується вниз. Укоси - пластикові панелі, якими закривають торцеві частини стіни згори і збоку від віконної рами.
Види пластикових вікон
Однокамерні склопакети - називаються теплосберегающими, тому що в їх виготовленні застосовуються спеціальні технології, які дозволяють отримати високу міру теплоізоляції. Однокамерний склопакет - це два стекла між якими знаходиться прошарок з газу (найчастіше аргон). Теплосберегающие властивості склопакета забезпечує спеціальне покриття (частки оксидів металів напилюються у вакуумі на поверхню скла). Основні плюси однокамерного склопакета за словами Євгенія Изотова, в тому, що це легша конструкція порівняно з 2 - і 3-слойными склопакетами, вона має високий коефіцієнт світлопроникності і дуже низький коефіцієнт втрати тепла.
У однокамерних склопакетів деяких виробників є ефект тонованого скла, який на світлопроникності ніяк не позначається. Під певним кутом зовні удома здається, що стекло затонировано, хоча це лише обман зору. Однокамерний склопакет дозволяє склити площу в 18 квадратних метрів одним склопакетом. При цьому стандартна товщина стекол складає 4, 5 або 6 мм, а прошарок газу - 15 мм. Таким чином нашому читачеві не варто боятися нового однокамерного Установка однокамерного склопакета дозволяє не лише заощадити (однокамерний склопакет коштує дешевше), але і зробити конструкцію вікна повітрям оскільки важить однокамерний склопакет значно менше двокамерного!
Двокамерний склопакет - природне продовження розвитку звичайних однокамерних склопакетів в цілях підвищення теплових характеристик, і зниження рівня шуму, проникаючого в квартиру ззовні. Суть двокамерного склопакета - наявність трьох стекол зібраних двома дистанційними рамками в єдиний "бутерброд". При тому, що існують ефективні стекла, і теплові характеристики однокамерних склопакетів з їх застосуванням дорівнюють властивостям двокамерних, проте треба пам'ятати, що окрім тепла існує проблема шуму а в цій частині двокамерні склопакети безумовно виграють. І тут треба пам'ятати ще одно важливу властивість багато-камерних склопакетів : щоб шум гасився найефективніше, відстані між стеклами в одному блоці мають бути різними. Т. е. дистанційні рамки для подвійного або потрійного склопакета мають бути різної ширини.
Поворотно-відкидні вікна
Разом з поворотними вікнами, які відкриваються тільки в одному напрямі, широке застосування отримали поворотно-відкидні вікна. Вони можуть як відкриватися всередину приміщення поворотом, так і відкидатися. Відкидні вікна відкриваються згори. Вони використовуються на сходових прольотах, де стулкові вікна можуть стати джерелом небезпеки, в підвалах, а також в приміщеннях, де відкриті стулки вікна можуть заважати. Процес відходу і чищення як зсередини, так і зовні цього виду вікон протікає безперешкодно. Двостулкові вікна переважно відкриваються поворотом або відкидаються. Слід звернути увагу на правильні пропорції обох стулок. Рекомендоване співвідношення ширини стулок 3:5. Ця пропорція відповідає золотій середині - співвідношенню величин властивому образотворчому мистецтву, сприймається більшістю людей як найбільш вдале і пропорційне. Якщо ширина віконного отвору складає 2 м і більше, то часто використовують тристулкову конструкцію. Особливо вдалий симетричний розподіл такого тристулкового вікна, де дві бічні стулки мають однакові розміри.
Вікно, що відкривається в обидві сторони, обертається навколо своєї осі в горизонтальній і вертикальній площині. Цей вид вікон особливо підходить для вікон великих розмірів. Якщо вибраний цей варіант, необхідно простежити, щоб вікно можна було фіксувати в різних положеннях. Перевага такого вікна полягає в тому, що воно обертається таким чином, що можна без проблем помити зовнішню поверхню вікна зсередини.

Розсувні алюмінієві вікна дозволяють раціонально використовувати площу приміщення оскільки не треба виділяти місце для відкривання орних вікон. Для того, щоб відкрити або закрити вікно, треба просто відсунути убік стулку, яка легко переміщається на роликах по тих, що направляють.
У певних випадках може виникнути необхідність заблокувати одну із стулок, щоб вона не відкривалася. Таку стулку можна спочатку зробити нерухомою, тобто "глухий". Не лише глухі стулки вікон, але і сама рама може тримати скло. Такі віконні коробки замінюючі стулки, монтують як ізольований елемент, точно так, як і інші рами і стулки. У дерево - алюмінієві вікна роль матеріалу того, що сприймає атмосферні дії відведена алюмінію.

Алюміній є екологічно чистим матеріалом не містить домішок важких металів, не виділяє шкідливих речовин, не піддається дії сонячної радіації і вологи, зберігає працездатність у будь-яких кліматичних умовах при перепадах температур від - 80 З і до +100 С. Сучасні методи анодування і порошкового забарвлення алюмінію здатні задовольнити найрізноманітніші вимоги дизайну. Крім того забарвлений або анодований алюміній не электростатичны, на його поверхні не утримується пил і бруд. Внутрішня частина вікна - дерев'яна. У такій конструкції, не підвладна атмосферним діям дерев'яна частина вікна, забезпечує неперевершену тепло - і шумоізоляцію будинку. За рахунок клипсового кріплення алюмінієвих накладок відбувається природна вентиляція дерев'яної рами.
І, звичайно, природна краса дерева вигідно підкреслить індивідуальність будинку. Мінімальний розрахунковий термін служби дерево - алюмінієвих вікон - 80 років. Усе це робить дерев'яні вікна захищені алюмінієм (дерево - алюмінієві вікна) найдосконалішою конструкцією на віконному ринку. Профілі, з яких виготовляються вікна, діляться на профілю з термомостом "теплий" і без нього "холодний". Ширина термомоста буває різною - 12 - 36мм. Алюмінієві вікна найчастіше використовуються у виробничих і адміністративних будівлях. Традиційно вважалося, що вікна цього типу страждають тим, що мають малу теплоізоляцію. Останніми роками імідж конструкцій з алюмінію істотно зріс завдяки використанню новітніх технологій виробництва профілю.
Кращі зразки алюмінієвих профілів наблизилися по своєму теплозахисту до пластикових конструкцій, але також нестримно зросла і їх ціна. Якісний алюмінієвий профіль перетворюється на елітний матеріал з чудовим архітектурним потенціалом. Цими матеріалами можна удосталь милуватися в скляних будівлях в стилі Hi - Tec, що визначають образ сучасного архітектурного мислення. Алюмінієві вікна - прекрасне рішення при склінні фасадів будівель, зимових садів і жител. Алюміній є міцним легким і надійним матеріалом. Практика використання алюмінієвих вікон має майже столітню історію, а технології з кожним роком удосконаляться. Вікна з холодного або теплого алюмінію мають відмінну звукоізоляцію підвищеною зносостійкістю і великою довговічністю, тому алюмінієві вікна - це відмінне рішення.

Поради
Міцність і незмінність геометричних розмірів вікна з ПВХ залежить від металевого профілю усередині і власне пластика зовні. Пристойне пластикове вікно середньої конфігурації не може коштувати дешево. Щоб пластик через 3-4 роки не пожовтів не покоробився і не порепався технологія виготовлення не має бути порушена ні на йоту, зобов'язані бути присутніми в строго вивірених кількостях необхідні добавки і присадки. Як же визначити ці добавки?
Ліцензії і сертифікати є у будь-якій фірмі, профіль у усіх - виключно з Німеччини, свинцю ніде не додають і вікна екологічно безпечні - як же бути? Рада - переконаєтеся, що профіль дійсно німецький (шведський, фінський). На відверту підробку документів зазвичай не йдуть, і дані в сертифікаті і протоколах випробувань повинні відповідати маркіровці на профілі. Надійний профіль - KBE, Trocal, Rehau, Schuko, Brugmann і деякі інші. Не визнати історій про пожовклі і потріскані пластикові вікна - але претензії зазвичай пред'являти вже нікому. Загальне правило - прийнятніше великі фірми із стажем.

Поради з відходу
Безпосередньо, запорукою краси і довговічності ваших вікон ПВХ служить належний і своєчасний відхід за ними. Великою перевагою пластикових вікон, являється те, що вони дуже легко миються, але не можна забувати що не усі чистячі засоби підходять для відходу за ними. По хімічному складу, ПВХ не стійкий до кислотних розчинів абразивним речовинам, ацетону і тому подібне. Із-за використання таких засобів, ушкоджується пластикова поверхня, що веде до утворення подряпин на профілі, шорсткостям, проникненню сонячного випромінювання і інших шкідливих дії середовища у слідстві чого профіль втрачає свій первинний вид.
Тому вікна ПВХ необхідно чистити за допомогою звичайних мильних розчинах(звичайні миючі засоби посуд, що використовується в побуті для миття) або спеціальними засобами рекомендовані виробниками вікон. Розчин миючого засобу потрібно наносити на м'яку, вологу тканину після чого видалити його з поверхні вікна сухою або вологою серветкою. Ущільнювач, теж важлива складова ланка вікна. Воно, служить бар'єром, що затримує будь-які протяги, пил і дощ. Ущільнювачі, виготовлені з сучасного матеріалу яке проте схильне до зносу.
Для продовження терміну експлуатації, збереження його в первинному виді, треба систематично ( хоч би 2 рази в рік) протирати його теплою мильною водою, після чого витерти досуха і обробити спеціальним розчином (може підійти і звичайна машинна олія) але не в якому випадку не можна використовувати рослинні мала.
Фурнітура - головне складник Вашого вікна. Від її якості і надійності залежить стабільна і правильна робота вікна. Для правильної роботи фурнітури необхідно не менш 2-х раз на рік змащувати усі її рушійні компоненти. Засоби по відходу і підтримці правильної роботи фурнітури не повинні містити кислот або смол. Мастильним засобом може послужити звичайна машинна олія або спеціальні засоби.
Для належної роботи фурнітури необхідно берегти елементи фурнітури від попадання фарби, будівельної штукатурки і інших сторонніх предметів. Не можна вставляти між рамою і стулкою сторонні предмети. Не рекомендується залишати вікно у відкритому положенні при сильному вітрі. Не навантажуйте стулку додатковим навантаженням. Не допускайте зіткнення стулки і укосу вікна. Не дозволяється використовувати чистячі і миючі засоби у складі яких містяться кислотні і інші агресивні з'єднання, які можуть пошкодити захисне покриття. Регулювання пластикових вікон, особливо в області нижніх петель і ножиць а також заміна деталей і зняття / навішування стулки повинне проводитися тільки фахівцями.
Під вікном
Що знаходиться "під вікном"? Здавалося б, відповідь проста: там підвіконня, яке служить необхідним функціональним і естетичним доповненням вікна. Красиве і зручне підвіконня надає закінченому вигляду інтер'єру кімнати допомагає створити затишну і комфортну атмосферу. На підвіконні, як відомо, можна поставити горщики з кольорами, можна використовувати його як полицю, просто спершись ліктем на нього зручно сидіти і милуватися сонячним заходом.

Проте якщо ви задумаєте поміняти підвіконня або встановити нові, завдання виявиться зовсім не простій. Сучасний будівельний ринок пропонує безліч різновидів підвіконь, виготовлених з самих різних матеріалів. Критерії вибору тут цілком природні: підвіконня має бути міцним, довговічним, стійким до механічних дій самого різного толку і, зрозуміло, естетичним. Остання вимога безпосередньо залежить від типу вікон і загального естетичного рішення інтер'єру тобто підвіконня не повинне вибиватися із загального стилю.
Вимоги до підвіконня цілком природні: він має бути міцним, довговічним, стійким до механічних дій самого різного типу і, зрозуміло, естетичним. Остання вимога залежить від загального рішення інтер'єру і типу вікон. Сучасні підвіконня виготовляють з самих різних матеріалів. Колись у будівництві широко застосовувалися підвіконня з ДСП - зручного в обробці і порівняно недорогого матеріалу. Проте будь-яка тріщина в такій плиті, коли в неї потрапляє волога призводить згодом до спучення поверхні. Що ніяк не годиться для підвіконня, яке має бути ідеально рівним. Знову ж таки, і в екологічному відношенні ДСП - не самий нешкідливий матеріал отже підвіконня такого типу з часом займають все меншу долю на ринку.
При цьому традиційні підвіконня з масиву дерева як і раніше користуються стійкою популярністю у частини споживачів. Якщо деревина якісно і відповідним чином оброблена, то підвіконня служить довго і, без сумніву, прикрашає кімнату. Підвіконня з натурального дерева ідеально підходять до дерев'яних вікон, а також до пластикових вікон, оброблених під дерево. Вони мають не лише ефектний зовнішній вигляд, але і екологічно безпечні. Найдорожчими і престижними вважаються підвіконня з дуба.

Вони зазвичай використовуються для вікон з дуба і ясена або хвойних порід, тонованих під дуб. Все більшого поширення набувають підвіконня з штучного каменю - міцного, надійного і довговічного матеріалу. Чому для цих цілей не застосовують природний камінь? Іноді застосовують, проте у нього є недолік: коли за вікном низька температура, він досить сильно охолоджується. А ось штучний камінь залишається теплим, навіть коли "за бортом" водохресні морози.
Ще одна новинка ринку - підвіконня з матеріалу "Верзалит". Цей матеріал простий в обробці, стійкий до високих температур, естетичний, легко миється, а також вологостійкий і не схильний до деформації. Одним словом, ідеальний для виготовлення підвіконь особливо якщо врахувати, що він не змінює геометричні параметри навіть при великій ширині (для підвіконь це важлива характеристика). Гарантія на такі підвіконня складає 15 років.
Втім, найбільш популярні все-таки підвіконня з пластика. Вони виготовляються з жорсткого ПВХ з покриттям із спеціальної плівки, що термоклеящейся. Оскільки пластик - не камінь, він міняє свою форму при механічних діях. У конструкції пластикових підвіконь передбачені спеціальні ребра жорсткості, що забезпечують дуже високу міцність. ПВХ-підвіконня стійкі до перепадів температури, не пропускають вологу, не вицвітають під дією сонячного світла стійкі до дії ультрафіолету, а також не вимагають додаткового фарбування і спеціального відходу. Міцність покриття тут теж висока: пластик практично не дряпається, а будь-яке розумне навантаження (ті ж горщики з кольорами або ви самі, коли вирішили вимити стекла) не змінить форму підвіконня. Що стосується колірної гамми, то тут вибір більш ніж широкий - від традиційного білого до "мармуру" і "махагона".
Ще вищі якісні показники мають пластикові підвіконня, на які нанесена плівка меламіну. Вони не руйнуються, не вицвітають, абсолютно не боїться волога, а також мікроорганізмів і грибків. З цієї причини вони підходять для усіх без виключення приміщень заміського будинку - і для спальні, і для сауни, і для котельної. Плівка меламіну залишається невинно чистою, навіть якщо ви із зусиллям проведете по ній ножем або, приміром, спробуєте загасити об неї недопалок. До дії світла і агресивних середовищ ця плівка також стійка, так що популярність підвіконь з покриттям меламіну цілком з'ясовна.

Категорія: Ремонт | Додав: doshka
Переглядів: 2463 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]