MENU
Головна » Файли » Корисні статті - нерухомість в Україні » Ремонт

Якими мають бути металеві двері?
31.01.2011, 13:59
Показником надійності і замків і дверей все-таки є час, витрачений на їх розкриття. Якщо замок розкривається впродовж 3-5 хвилин - це погано. Якщо на розкриття потрібно витратити 25- 30 хвилин - це вже краще. Якщо потрібно на це витратити 1-2 години, то це зовсім добре. Добре, передусім, тому, що збільшується вірогідність того, що шум почує хто-небудь з сусідів, або просто хтось проходитиме поруч, і буде викликана міліція. Це твердження в принципі вірне. Вірно воно для випадку, коли Ваші двері намагаються розкрити, так скажемо, "під'їзні хулігани". Коли цим займається справжній "професіонал", то тут усе не так. "Хуліган" у більшості випадків ламатиме, і, отже, шумітиме. А "професіонал" працюватиме тихо та ще використовуватися заздалегідь підготовлений інструмент - ті ж відмички.

Тому, якщо дивитися на надійність дверей з точки зору розкриття, то тут потрібно говорити про надійність замків, а не дверей. Абсолютно інше питання - чи легко двері зламати? Це питання міцності, точніше за жорсткість самих дверей. Тобто, якщо неможливо із-за його найвищої надійності розкрити сам замок, тоді і починають ламати двері. Тому в першу чергу надійність вхідних сталевих дверей визначається надійністю її замку і тільки в другу чергу конструктивними особливостями самих дверей.

Ви хочете сказати, що якщо самі двері нагадують за якістю, швидше консервну банку, чим серйозні двері, а в ній коштує надійний замок від провідної фірми, то, швидше за все, розкривати будуть самі двері? Швидше за все, що буде саме так. Але двері ламати завжди технічно складніше і відбувається це набагато з великим шумом, чим розкривати замок. Врешті-решт, може бути використана електропила типу "болгарки", яка будь-які двері розкриє за 3-4 хвилини. Шуму від неї, звичайно, багато, та зате швидко. Навіть сусіди можуть не встигнути зреагувати.

Давайте тоді сформулюємо вимоги до конструкції металевих дверей, що забезпечують максимальну її надійність. Вимоги мають бути такими, щоб покупець знав, що якщо вподобані йому двері цим вимогам відповідають, то її можна сміливо брати. І взагалі, поставивши декілька питань, відрізнити поганий товар від хорошого. Каркас полотна дверей має бути жорстким. Тобто не повинно бути такого, щоб, потягнувши за один з кутів можна було б його відігнути. При цьому стає практично неважливо, якої товщини (1, 2 або 5 мм) використаний сталевий лист. Адже жорсткість конструкції полотна дверей залежить в основному від силової конструкції - рами і ребер жорсткості, і у меншій мірі від товщини сталевого листа.

Розпочнемо тоді з каркаса дверного полотна. Яким він має бути? Чим більше ребер жорсткості, тим краще. І все-таки залежність від товщини листа є - чим товщий лист використаний для виготовлення полотна дверей, тим менше можна робити ребер жорсткості. Адже, погодьтеся 5-ти міліметровий лист сам по собі настільки жорсткий, що ребра стають майже не потрібні. І навпаки - використавши лист 1,3 мм, необхідно посилити його як можна великою кількістю ребер жорсткості.

А яка товщина сталевого листа буде оптимальною? Назвати оптимальну величину важко, усе знову-таки залежить від жорсткості каркаса дверей. З упевненістю можна сказати одно - товщина листа не має бути менше 1 мм. Інакше двері можна буде розкрити вже не "болгаркою" (досить шумним інструментом), а, так скажемо, консервним ножем. А двері в усіх випадках повинні протистояти натиску таких "грубих" інструментів, як зубило і кувалда.

Каркас вітчизняних дверей виготовляється або з куточка і П-образного профілю, або з так званої квадратної труби. Жорсткість дверей з каркасом з квадратної труби приблизно в 3 рази вище, ніж двері з каркасом з куточка. З практики видно, що набагато важливіше вертикальні ребра жорсткості, а не горизонтальні.

Двері висять на петлях, протизнімних штирях і закріплені замком, відповідно, найбільш слабке місце у неї лівий верхній і нижній кути. Якщо ці місця не посилити, то з'являється можливість відігнути ці кути дверей. А це означає, що можна потрапити в квартиру не відкриваючи замку, а потім відкрити замок "вертушкою" зсередини. Якщо "вертушки" немає, то все одно з'являється доступ до замку з внутрішньої сторони дверей, оскільки з внутрішньої сторони більшість вітчизняних дверей сталевим листом не захищаються. З внутрішньої сторони просто вставлений лист оргаліту. Але статися це може тільки у тому випадку, якщо кут вдалося відігнути. У дверях з правильно розташованими ребрами жорсткості це зробити неможливо.

Дверна коробка. Виготовляється з трьох видів матеріалу : куточок, швелер і прямокутна труба. Швелер прийнятніше для тих випадків, коли є необхідність зменшення величини дверного отвору, оскільки в цьому випадку є можливість забетонувати необхідну частину отвору. Коробка кріпиться до стіни, як правило, шістьма анкерними болтами (по 3 з кожного боку отвору) діаметром 12 мм і завдовжки не менше 15 см. Та сторона анкерного болта, яка виходить в дверний отвір розклепується (при забиванні болта в стіну) або приварюється до дверної коробки.

Петлі - виготовлені в заводських умовах і в цих же умовах приварені до дверного полотна.

Наповнювач. В стані постачання відсутній. За бажанням замовника порожнини полотна дверей заповнюються або ватином, або пінопластом або будь-яким іншим матеріалом за бажанням замовника.

Ущільнення по периметру полотна дверей. У дверях деяких серій в стані постачання встановлений гумовий ущільнювач D -образного профілю. За бажанням замовника аналогічний ущільнювач може бути встановлений на будь-яких дверях.

Замки. Двері замками на заводі-виготівнику не комплектуються. Доукомплектовувалися двері замком на тій фірмі, яка проводить їх установку. Скільки замків має бути в дверях і яких саме, вирішує сам замовник, розмірявши свої бажання і фінансові можливості.

Декоративна обробка вітчизняних дверей - і із зовнішньою і з внутрішньої сторони вони оббиваються вініловою шкірою. І оббивка ця виконується у виробничих умовах ще до того, як двері потрапляють до замовника.

Категорія: Ремонт | Додав: doshka
Переглядів: 1165 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]