MENU
Головна » Файли » Корисні статті - нерухомість в Україні » Ремонт

Як вибирати двері (ч.2)
27.06.2011, 17:50
Які міжкімнатні двері вибрати 
Це двері, що встановлюються в дверні отвори усередині приміщення. Міжкімнатні двері встановлюються після закінчення ремонту стін і стелі. Вони мають бути не лише якісними і функціональними, але гармоніювати з інтер'єром квартири. На сьогодні на ринку представлена величезна кількість варіантів міжкімнатних дверей (не лише стандартних орних). Частину моделей цих дверей можна безпосередньо придбати в магазині, інші можна вибрати і замовити по каталогу. За способом відкривання розрізняють двері орні, що розсувні, такі, що обертаються і доладні. Залежно від числа полотен дверей можуть бути однопільні, двопільні і полуторні (з двома полотнами нерівної ширини). Дверні полотна можуть бути глухими і заскленими.

Дверні блоки вітчизняні виробники виготовляють відповідно до ГОСТ або ТУ (в основному, для нових моделей). Для внутрішніх дверей передбачена висота 2000 і 2300 мм. Однопільні двері пропонуються шириною 600, 700, 800, 900 і 1000 мм; двопільні - 1200, 1400 і 1800 мм. Дверні полотна навішуються на дверну коробку, що зміцнюється в отворі стіни. Оскільки коробка ні в одному випадку не може щільно вписатися в залишений для неї отвір, то що залишається між нею і стіною проміжок доводиться маскувати. Найпростіше це зробити за допомогою наличників. Але наличники не лише маскують щілини - вони ще і оформляють дверний отвір. Стикуються наличники, як правило, під кутом 45С.

Дверні коробки можуть бути виконані з різних матеріалів, і відрізнятися як по конструкції, так і на вигляд. Традиційна дверна коробка збирається з дерев'яних брусків, що мають вибірку для навішування дверних полотен. Глибина вибірки, як правило складає 15 мм, ширина відповідає товщині полотна самих дверей. Істотна відмінність внутрішніх дверей від вхідних полягає у відсутності в обв'язуванні нижнього бруска - порогу. Внутрішнім дверям він просто не потрібний.
У ідеалі товщина коробки повинна співпадати з товщиною стіни, інакше при монтажі, перш ніж встановлювати наличники, доведеться її якось підганяти. Якщо товщина стіни набагато перевищує товщину коробки найбільш оптимальним і простим рішенням є нарощування коробки за допомогою доборной дошки. Якщо коробка товщі стіни, то доборную дошку доведеться кріпити або до стіни, або до наличника. Загалом, ця проблема вирішувана, але не така вже і проста.

Істотною прогрес у вирішення цієї проблеми внесли не так компенсаційні коробки, що давно з'явилися на нашому ринку. (Можна зустріти і такі назви, як розширювальні, телескопічні або єврокоробки, але від зміни назви суть, як відомо, не змінюється). Істотною прогрес у вирішення цієї проблеми внесли не так компенсаційні коробки, що давно з'явилися на нашому ринку. (Можна зустріти і такі назви, як розширювальні, телескопічні або єврокоробки, але від зміни назви суть, як відомо, не змінюється). Вони є коробкою-трансформером, якій можна надати бажану товщину. Наличник в такій системі фіксується в пазах коробки і практично складає з нею одно цілою. На ринку такі коробки представлені в основному імпортними виробниками але вже з'явилися перші такі коробки вітчизняного виробництва. Окрім дерева коробки можуть виготовлятися з масиву, ДСП, МДФ і навіть із сталі.

Коробка може продаватися як в комплекті з дверима, так і окремо. Вітчизняний виробник зазвичай двері, що поставляються в комплекті з коробками, на петлі не навішує (вибирайте будь-які петлі і кріпите усе самі). А ось іноземний цілком може продавати двері в комплекті з коробкою, навісивши її на петлі. Для споживача такий варіант навіть зручніше - двері повністю готові до установки і її залишається тільки закріпити в отворі.

Обробка коробки і наличників, як правило ідентичні обробці дверного полотна, але це зовсім не обов'язково. В деяких випадках виробник пропонує невеликий, але добре продуманий, дизайнерський хід - коробка і обробні штапики виконуються з того ж матеріалу, що і основне полотно, але іншого кольору наприклад, темнішого. Можливий і зворотний ефект - коли коробка і обробні елементи світліші за основне полотно (правда, цей варіант зустрічається рідше).

Дверні полотна
Дверні полотна, виходячи з виду матеріалу, виконуються з дерева, пластмаси, фанери (ДВП, ДСП), скла, металу, а так само можуть бути комбінованими. Найбільш традиційним матеріалом, вживаним для виготовлення дверей, є деревина. Теплота і затишок живого дерева, що поєднуються з паркетом і меблями, роблять дерев'яні двері найбільш улюбленими і часто використовуваними, особливо в житловому інтер'єрі. Деревина, втім, як і практично будь-який матеріал (природний або штучний), володіє як достоїнствами так і недоліками, які необхідно враховувати при виробництві і експлуатації дверей (детальніше ми обговоримо це питання трохи пізніше). Вона використовується як для виготовлення конструктивних елементів дверей (у тому числі цілком масивних) так і для зовнішньої обробки дверей (шпонування).

По конструктивному рішенню полотна дверей бувають: фільончастими; щитовими (суцільними і порожнистими) і масивними (виконані з дерева на усю товщину полотна). При цьому необхідно відмітити, що фільончастими називаються усі двері (у незалежності від їх конструкцій) фільонки, що мають на зовнішній панелі. Фільончасті дверні полотна складаються з обв'язування, розташованого по периметру полотна, і одного або декількох проміжних елементів, простір між якими так само заповнений фільонкою (чи її імітацією).

"Масивні" двері
Масивом нині називають такі елементи дверного полотна, які виготовлені з суцільним заповненням з натуральної деревини. Найчастіше масивні елементи дверей виготовляються з клеєного масиву - ця технологія є найбільш сучасною і до того ж дешевшою, ніж класична, в якій кожен елемент виготовляється з цілісного шматка дерева. Схеми з'єднання брусків в клеєному масиві можуть бути найрізноманітнішими - кожен виробник тут шукає свій оптимальний варіант, який був би технологічним і, в той же час, надавав би усій конструкції необхідну жорсткість.
Використання в конструкції масивних дерев'яних частин вносить свої нюанси і в експлуатаційні властивості - такі двері дуже чуйно реагують на зміну вологості в приміщенні. Тому виробник вимушений залишати спеціальні пази для компенсації температурного і вологості розширення або стискування при установці фільонок, тобто їх ніколи не закріплюють жорстко, залишаючи можливість для люфта. Така вимушена схема зборки не може не вносити своїх особливостей в зовнішній вигляд дверей.

По-перше, різні ділянки дверної поверхні можуть дещо відрізнятися один від одного за кольором, що пов'язано як з кутом віддзеркалення світла так і з неможливістю точно підібрати деталі дверей за кольором на стадії виготовлення. Остаточного ж кольору дерево набуло тільки після лакування. Та зате саме ця нерівномірність кольору поверхні надає дверям з натурального дерева свою "родзинку" і в той же час підкреслює, що перед Вами двері з масиву натурального дерева, а не її імітація.

По-друге, при значному усиханні, фільонки можуть на стільки змінити свої розміри ("усохнути"), що по краях стануть видні смуги (забарвлення-то двері отримують вже в зібраному виді), що не фарбують. Поява таких "смуг" визначаються, ні в якому разі, не низькою якістю дверей а просто невідповідністю мікроклімату житлового приміщеннях тим "кліматичним" параметрам експлуатації, на які розраховувалися двері при своєму створенні. Слід зазначити, що великі фірми, що торгують дверима, тримають для таких випадків у своєму штаті фахівців які проводять необхідні роботи безпосередньо вдома у клієнта. Дрібні фірми, не маючи таких фахівців, можуть "запропонувати" клієнтові розв'язати цю проблему, що називається, "власними силами".

Якість дверей з масиву визначається в першу чергу підготовкою початкової сировини - часом і технологією сушки, а так само технологією склеювання масиву (якість клею, температура, тиск). У другу чергу фінішним покриттям (якістю лаку, кількістю шарів). Як правило, двері з масиву натурального дерева покривають лаком. Таке покриття, окрім декоративної функції, має великий практичний сенс - воно перешкоджає як проникненню атмосферної вологи в деревину дверного полотна, так і зворотному процесу що викликає згадане вище пересихання дерева. Якісне лакове покриття має бути еластичне.

Для виготовлення масивних дверей застосовуються наступні породи дерев : дуб, різні породи червоного дерева, сосна, бук, горіх, вишня і деякі інші. Мабуть найбільш поширеними є двері з масиву сосни (що цілком з'ясовно відносною дешевизною матеріалу). Вони мають різноманітну форму і дизайну і представлені на нашому ринку в основному вітчизняними виробниками. Двері з масиву благородних порід (в основному червоне дерево) стають сьогодні обов'язковим елементом інтер'єру елітного будинку. Ці двері, як правило, представлені в стилі, що з'єднало в собі класичний дизайн з природною красою натурального дерева. Зустрічаються так само оригінальні (навіть можна сказати, ексклюзивні) двері ручної роботи. Іноді дизайн таких дверей вдало доповнюється вітражним склом. Такі двері можуть бути як вітчизняними, так і імпортними.

Двері з масиву є найдорожчими. Їх довговічність залежить від дотримання виробниками технології виготовлення від сушки до зборки, а також від якості вживаних допоміжних матеріалів (клеї, лаки і так далі). Але потрібно враховувати і те що двері з масиву можуть стати справжньою прикрасою інтер'єру і обов'язково принесуть з собою у будинок здорову енергетику натуральної деревини. Вони служитимуть довгі роки, а у разі чого їх можна і відремонтувати.

Сучасні двері, виготовлені із застосуванням таких матеріалів, як ДСП і МДФ, практично не поступаються по красі і довговічності дверям з масиву. Зате вони дешевше і менше реагують на зміну кліматичних умов, передусім вологості в приміщенні. Ціна цих дверей безпосередньо залежить від породи деревини шпони, і, вибравши деревину шпони, так скажемо, "простіше" (наприклад, сосна замість мирбау) можна непогано заощадити. На якості ж самих дверей це абсолютно не позначиться. А необхідний колір легко підганяється за рахунок морилки і лаку. Найбільш дешевими є двері з формованою зовнішньою панеллю і стільниковим заповненням. Та зате вони при експлуатації вимагають дбайливішого відношення до себе і, отже, менш довговічні.

Коробка дверей не обов'язково має бути з масиву дерева. Вона цілком може бути і з ДСП або МДФ - такі коробки, до речі, менше схильні до ризику зміни лінійних розмірів в процесі експлуатації. Зовнішня обробка такої коробки, як правило виконується шпоною тієї ж деревини, що і полотно. Питання з гарантіями на двері досить складене. Тому рекомендується придбавати двері солідних фірмах, що гарантують якість своїх товарів. Потрібно бути готовим і до того, що переважна більшість фірм що торгують дверима, дають гарантію на них, тільки за умови установки фахівцями тієї ж фірми.

І такий вихід, до речі кажучи, не завжди найгірший (правда і не найдешевший). Установка сучасних дверей вимагає деяких спеціальних навичок і знань, а від правильності її виконання залежить довговічність їх служби. Саме тому установку доцільно довіряти спеціалізованим бригадам. І якщо така бригада у фірми є, то нехай вони двері і встановлюють, і одна фірма несе на собі усю гарантійну відповідальність - і за якість дверей, і за правильне транспортування і за монтаж.

Хто до нас з щитом прийде
Дверне полотно щитової конструкції є суцільними або порожнистими щитами завтовшки 30-40 мм, фанеровані з двох сторін. Щити можуть бути суцільними і порожнистими. Суцільні щити склеюють з дерев'яних рейок або роблять з деревно-стружкових плит. Порожнисті щити мають каркасно-обшивальну конструкцію. Заповнення між рейками каркаса виконуються найчастіше з гофрованого картону, що нагадує стільники але може використовуватися і розріджений рейковий каркас, каркас із смуг ДВП або гратчастий каркас з ДВП.

Облицювання може бути виконане як пластиком, так і твердими деревно-волокнистими плитами із спеціальним зносостійким покриттям, що імітує натуральні породи дерева (ламінат), або шпоною (тонкими шарами цінних порід деревини - дуб, червоне дерево, чорне дерево, бук граб, груша, горіх, карельська береза і так далі). При обклеювання шпоною щитові двері особливо красиві і на вигляд мало в чому поступаються дверям з масиву дерева. Крім того, вони гігієнічні, порівняно недорогі і, тому широко застосовуються в масовому житловому будівництві.

Різноманітність технологій зборки щитів дозволяє створювати самі незвичайні комбіновані двері - конструкції, в яких використані одночасно і натуральне дерево і ДВП, що ламінує, або скомбіновані дерево, ДСП і пластик. У будь-яких їх перерахованих типів дверей можливе часткове заповнення склом. Скляні полотна виконуються або цілком із загартованого скла (сталинита), або мають металеве (сталеву, алюмінієву) обв'язування. Особливе місце займає скління дверних полотен в інтер'єрах у вигляді декоративних скляних панелей, мозаїчних вітражів, а також склопакетів.

Категорія: Ремонт | Додав: doshka
Переглядів: 1475 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]