MENU
Головна » Файли » Корисні статті - нерухомість в Україні » Ремонт

Як "одягаються" вікна (ч.1)
22.03.2011, 13:22
Віконні грати в течію ось вже багатьох віків є обов'язковою формою «одягу» для вікон, вітрин, вітражів, людей, що знаходяться в межах досяжності. У кованих віконних гратах поєднуються легкість і прозорість з незвичайною міцністю і солідністю.

Навколишній світ, крізь тонку павутину кованого мережива поза сумнівом здаватиметься прекрасніше, ніж крізь лозини зварних, навіть найякісніших і красивіших грат. Ковані грати Вашого заміського особняка, що гармоніюють з малюнком воріт, огорожі балконних обгороджувань і елементів ландшафту створять неповторний стиль, властивий тільки Вашій садибі. І дивлячись на ці витвори мистецтва Ваші друзі, колеги і сусіди будуть спантеличені питанням: "Як можна добитися такої легкості краси і легкості від важкого металу"?. І в той же час цей прекрасний ансамбль не залишає сумнівів в тому що Ваш будинок - це Ваша фортеця.

Як вибрати грати на вікна
Багато грат на вікнах житлових будинків іноді нагадують тюремні. Для господарів подібних споруд головне - надійно захистити житло від небажаного вторгнення через вікно. Найпростіше отримати потрібну інформацію у сусідів, друзів або знайомих, що нещодавно встановили красиві і надійні грати на вікна. Але з іншого боку, життєві ради - одно, а розмова з фахівцем - зовсім інше. Поспілкуватися з обізнаними людьми можна на фірмі, яку ще належить вивудити з потоку реклами, розміщеної в спеціальних будівельних виданнях. Поїздка на фірму - кращий спосіб переконатися в порядності рекламодавця. У фірм з великим практичним досвідом обслуговування клієнтів відпрацьоване: окрім каталогу із зразками віконних грат і прайса, вони, як правило пропонують замовникові відвідати свої виставкові стенди і на місці оцінити якість зварювання окремих елементів грат. Тут же можна і обговорити з фахівцем малюнок і надійність фарбування готового виробу, вибрати варіант профілю для грат.
Віконні грати за способом кріплення можуть бути стаціонарними (що не відкриваються), орними (з однією або двома стулками, що відкриваються), розсувними (виготовлені за типом пантографа - розсувного шарнірного паралелограма) і знімними (монтуються в міжвіконний отвір обрамлення грат кріпиться до стіни на болтах), що угвинчуються. Ось тут в самий раз порадитися з фахівцем. Найнадійнішими за захисними властивостями є стаціонарні грати, проте при форс-мажорних обставинах (пожежа і ін.) евакуація через вікна з такими гратами стає неможливою. Саме тому слідує, хоч би, одні грати в квартирі або будинку зробити орною з внутрішнім навісним або врізним замком. Розсувні грати, безумовно, можуть послужити добру службу при надзвичайних обставинах. Але у них є істотні недоліки: вони виготовляються з рухливо склепленої навхрест смуги, а це дещо знижує її жорсткість і захисні властивості; деякі види розсувних грат кріпляться тільки зсередини приміщення. Визначившись з типом кріплення, треба вирішити, з якого профілю будуть виготовлені грати: з прутка (довгомірного металевого напівфабрикату з круглим, шестикутним, прямокутним рідше трапецієвидним, овальним або сегментним перерізом), квадрата (металевого напівфабрикату квадратного перерізу), смуги (металевого напівфабрикату з прямокутним поперечним перерізом) або комбінованого профілю. Грати з прутка і квадрата міцніші чим із смуги, оскільки для їх виготовлення використовується сталевий профіль діаметром від 12 до 20 мм (для прутка) і перерізом 12х12, 14х14, 16х16 мм (для квадрата). Та зате грати із смуги дешевші. Визначившись з профілем, слід вибрати візерунок. Тут усе залежить від смаку і фінансових можливостей замовника. Найестетичніше виглядають грати з квадрата і прутка. А ось із смуги виходять менш художні екземпляри хоча і тут багато що залежить від майстра і фантазії замовника. Слід мати на увазі, що грати із смуги дуже важко зробити симетричною, якщо малюнок складається з елементів, що повторюються. Тому, якщо Ви в усьому поважаєте точність те замовити краще комбіновані грати, наприклад, із смуги або прутка. Тоді у майстра з'явиться можливість підігнати малюнок по заданих розмірах. Правда, при такому розкладі замовлення стане трохи дорожче. Зібрати малюнок для грат можна і по ескізу замовника, майстер може піти назустріч у тому випадку, якщо, наприклад, замовникові подобається лише окремий фрагмент якогось зразка, а частину композиції, що залишилася, він просить зібрати з інших деталей. Ціна за таку роботу також збільшиться. Більшість віконних грат відносяться до категорії зварних. Але є ще поняття "Ковані грати". Елементи їх малюнка виготовляються способом гарячого або холодного кування, а при зборці використовується все те ж зварювання. Основний матеріал - квадрат або пруток. Ці грати - для замовників, що мають достатні засоби і художній смак. Візерунок цих грат нагадує щонайтонше мереживо.
Якого кольору будуть грати - вирішувати замовникові. Спектр матеріалів забарвлень на сьогодні дуже великий. Антикварна бронза, антикварне срібло, золото, прозорий, зелений лак, чорний і так далі. Яку каску вибрати - підкаже фахівець. Забарвлення необхідно здійснити з попередньою грунтовкою металу - щоб уникнути корозії. Монтаж грат може бути здійснений двома способами:
- в торці віконного отвору (зовні за рамами або між рамами);
- унакладку на віконний отвір.
І останнє, краще не робити виміри самостійно, а довірити цей відповідальний момент фахівцеві (хоч би тому, що розміри знімаються залежно від способу монтажу).

Види грат на вікна
Для захисту вікон від непрошених гостей пропонуємо Вам декілька видів наших виробів : глухі, орні і розсувні віконні грати.
Ці види грат можуть бути виконані з різних видів металопрокату : гладкого прутка круглого перерізу, квадрата, смуги. Окантовка отвору виготовляється з куточка або профілю прямокутного перерізу. Глухі віконні грати стаціонарними (що не відкриваються). Це грати мають нерухому раму, жорстко закріплену до віконного отвору, за допомогою металевих стержнів діаметром 10-12 мм або анкерних болтів аналогічного розміру, заповнену певним видом переплетення прутков, що називаються малюнком.
Орні віконні грати (монастирка)
Це грати мають дві рами, одну нерухому, жорстко закріплену до віконного отвору, а іншу сполучену з нею за допомогою петлевих навісів, заповнену певним видом малюнка. Фіксація робочої стулки робиться за допомогою навісного або врізного замку. Хочу помітити, що для організацій охочих встановити грати в приміщеннях, де працюють люди підходить тільки цей вид віконних грат, така вимога Госпожнадзора та і в звичайній квартирі вони не стоятимуть на заваді. Уявіть собі ситуацію - пожежа, навіть не у Вас, а у сусідів, сходова клітина в диму, у вогні, вийти на вулицю звичайним шляхом проблематично - небезпечно для життя, вихід один - вікно, а там глухі грати, отже робіть висновки.
Розсувні віконні грати (гармошка)
Це грати, що мають жорстко закріплену до отвору раму і рухливу частину, виконану у вигляді пантографа. Цей вид грат може бути використаний не лише для захисту вікон, але і для обгороджування дверних отворів у вигляді різних перегородок. Розсувні грати в складеному виді займають близько 25% від ширини отвору за умови, що ширина не менше 1300 мм., якщо отвір менших розмірів в складеному виді може займати до 35%. Грати можуть складатися як в один бік, так і в дві. Можливе виготовлення грат з тим, що забирається - відкидним порогом, що зручно для проїзду візків з вантажем. У випадку якщо Вам вимагається зберегти повний розмір отвору ми можемо виготовити грати у яких зібрана частина забирається з площини отвору в одну або дві сторони по стіні.
Розсувні грати, безумовно, можуть послужити добру службу при надзвичайних обставинах. Але у неї є істотні недоліки: вона виготовляється з рухливо склепленої навхрест смуги, а це дещо знижує її жорсткість і захисні властивості; деякі види розсувних грат кріпляться тільки зсередини приміщення. Визначившись з типом кріплення, треба вирішити, з якого профілю будуть виготовлені грати: з прутка (довгомірного металевого напівфабрикату з круглим, шестикутним, прямокутним рідше трапецієвидним, овальним або сегментним перерізом), квадрата (металевого напівфабрикату квадратного перерізу), смуги (металевого напівфабрикату з прямокутним поперечним перерізом) або комбінованого профілю.
Грати з прутка і квадрата міцніші, ніж із смуги, оскільки для їх виготовлення використовується сталевий профіль діаметром від 12 до 20 мм (для прутка) і перерізом 12х12, 14х14, 16х16 мм (для квадрата). Та зате грати із смуги дешевші. Визначившись з профілем, слід вибрати візерунок. Тут усе залежить від смаку і фінансових можливостей замовника. Найестетичніше виглядають грати з квадрата і прутка. А ось із смуги виходять менш художні екземпляри, хоча і тут багато що залежить від майстра і фантазії замовника. Слід мати на увазі що грати із смуги дуже важко зробити симетричною, якщо малюнок складається з елементів, що повторюються. Тому, якщо Ви в усьому поважаєте точність, то замовити краще комбіновані грати, наприклад, із смуги або прутка. Тоді у майстра з'явиться можливість підігнати малюнок по заданих розмірах. Правда, при такому розкладі замовлення стане трохи дорожче.
Зібрати малюнок для грат можна і по ескізу замовника, майстер може піти назустріч у тому випадку, якщо, наприклад, замовникові подобається лише окремий фрагмент якогось зразка, а частину композиції, що залишилася, він просить зібрати з інших деталей. Ціна за таку роботу також збільшиться. Перші скляні фасади неодмінно включали обрамляючі палітурки із сталі або алюмінію по периметру склопакетів, що у багатьох випадках задавало їм жорсткий ритм, що руйнує велику форму нав'язувало "дискретність" чистої геометрії архітектурних об'ємів. Приблизно до кінця 60-х років була відпрацьована система беспереплетного структурного скління із склеюванням швів між стеклами спеціальними герметиками на основі силікону. Беспереплетное рішення фасадів було із захватом сприйняте архітекторами, особливо школою "хай-тек", згідно з установками якій архітектура в максимальній мірі повинна демонструвати можливості високих технологій і підтримувати контраст між природою і рукотворними творами архітекторів. Проте в перших творах вказаного стилю використовувалося для клеєної скляної поверхні одношарове вітринне скло, а структурні фасадні системи були "роздільними".
Це додатково створювало, окрім зниження ефекту прозорості конструкції, проблеми миття фасадної системи зсередини. Стекла повинні були розноситися в просторі на 60-70 см. Подальший розвиток віконних технологій з енергоефективними склопакетами з Low - E скла поставило перед творцями структурних фасадів завдання впровадження беспереплетных систем на основі одного ряду світлопрозорих обгороджувань. Нині у більшості відомих систем це завдання вирішується із застосуванням в склопакетах загартованого скла із спеціальними виступами і підрізуваннями, що ускладнює технологію виробництва склопакетів. Кріплення світлопрозорої конструкції до несних конструкцій фасадної структури робиться, як правило, за допомогою болтових з'єднань із склопакетом, що вимагає особливої точності при монтажі і відповідно складних монтажних пристосувань і найвищої кваліфікації монтажників. Вказані особливості в цілому визначають відносно високу собівартість поширених типів структурного скління. Крім того деякі з технологій виробництва склопакетів, наприклад Heat Mirror ™ з внутрішньою натяжною тепловідбивною мембраною, а також склопакети із заповненням аргоном виявилися малопридатними до наскрізного свердління, що необхідно в технологіях з кріпленням на болтах.
Розвиваючи досягнення алюмінієвих систем структурного скління в частині виконання стиків з силіконових герметиків, у Бельгії в 90-і роки була створена система 5 S (повна назва "Concept 5 Synergy"), що розробляється і вироблювана фірмою "Atellier du Verre". Ця система є новим кроком в області підвищення технологічності і архітектурної виразності будівель на основі подібних технологій. Винахідники системи 5 S - брати Ганджи, архітектор і інженер-механік. Завдяки такому поєднанню фахівців-розробників система об'єднує в собі архітектурну витонченість і високу варіабельну з машинобудівною точністю і промисловою технологічністю зборки.5 S - це будь-хто по складності архітектура і максимальна простота монтажу. Головним елементом системи 5 S являється так званий картрідж, що складається із склопакета, до якого за допомогою спеціальної двосторонньої монтажної стрічки приклеюється із зворотного боку по периметру профільована сталева рамка. Профіль сталевої рамки забезпечує її функції "клямки", точно орієнтуючою склопакет в процесі монтажу в проектне положення. Рамка-клямка притискається до випусків каркаса, що несе, або до конструкції "павука" точкового кріплення притискними болтами.

Після герметизації швів спеціальним силіконовим герметиком фірми Dow Corning конструкція із склопакетів стає "монолітною" і забезпечує необхідний рівень стійкості і міцності, а також герметичності конструкцій фасаду. У зв'язку з тим, що в системі 5 S можуть використовуватися склопакети без свердління отворів в стеклах, вимоги по обов'язковому застосуванню загартованого скла відпадає. Особливо технологічна і економічно ефективна система 5 S для склопакетів за технологією "Теплове Дзеркало™". Завдяки вищеописаному "картріджу", що виготовляється у виробничих умовах навіть великі по розмірах склопакети досить надійно транспортувати на будмайданчик. А головне - простим способом забезпечується висока точність і, відповідно, швидкість монтажу. Продуктивність праці при виконанні структурного скління збільшується в 2-3 рази. Крім того, передбачена можливість заміни картріджа у разі руйнування склопакета в ході експлуатації будівлі. Система ремонтопригодна.
Існує 2 основні типи кріплення склопакетів до несних конструкцій фасаду, якими є металеві профілі або ферми, натягнуті ванти, а в деяких випадках і дерев'яні бруси (реалізований проект ресторану Коен). 1-й тип кріплення - "куртина" - застосовується в основному для плоских стін і передбачає закріплення по усьому контуру картріджа. 2-й тип кріплення - "точковий" - передбачає кріплення склопакетів тільки по кутах за допомогою спеціальних пристосувань - "павуків" або "слайдерів" (від англійського "spider" - павук). Точковий тип кріплення дозволяє забезпечити в максимальній мірі полегшену конструкцію скляної стіни, в деяких випадках візуально, на межі уявлень про гравітацію. Враховуючи залежність розмірів і форми "павуків" від габаритів і пропорцій склопакетів кріплення на "павуках" відрізняється особливою архітектонічною виразністю. Практично - це нового типу ордерний елемент прозорої архітектури рубежу XX - XXI ст.
Для плоских і циліндричних поверхонь фасадів застосовуються "павуки" з нержавіючої сталі. Форма і розміри "павуків" кожного разу проектуються залежно від розрізання стіни на окремі модулі і характеру вигинів фасадної структури. Багатогранні структури викликають потребу в проектуванні многолапых павуків, а на краях скляної поверхні з'являються "павуки" зі зменшеною кількістю лап - 3, 2 і навіть 1. Зазвичай розмах лап "павука" складає 1/3 розміри склопакета у відповідному напрямі. Для куполів і фасадних поверхонь двоякої кривизни зручніше застосовувати алюмінієві "павуки" з гнучкими лапами, кути між якими фіксуються відповідно до тих, що направляють і утворюють криволінійній поверхні. Алюмінієві "павуки" зазвичай підтримують менші по розмірах склопакети, але виявляють велику пластичність у формоутворенні. На основі наведеної вище ідеології можна створювати як вертикальні, так і похилі поверхні, що захищають, а також куполи.
Скляні фасади
Потреба в привабливих засклених фасадах, де були б пов'язані між собою в єдине ціле каркас будівлі і сам фасад, виникла у архітекторів вже на початку XX століття. Відтоді розроблено немало конструктивних технологічних нововведень для реалізації цієї мети.

Ось деякі з них:
холодний фасад: зовнішній шар - панелі скла. Функцію теплоізоляції виконує конструкція стіни будівлі на яку з повітряним проміжком кріпиться зовнішній шар;
витяжний фасад: зовнішній шар - склопакет плюс стекло, встановлюване на відстані 15-20 см від склопакета. При цьому повітряний проміжок використовують або для відведення повітря і вентиляції будівлі або для нагріву припливу свіжого повітря;
структурне скління - метод об'єднання скла, кераміки і металу в одній конструкції з використанням спеціальних склеювальних силіконових герметиків. Цей тип скління фасадів дає можливість архітекторам і проектувальникам реалізувати повністю гладкий суцільноскляний фасад.

Категорія: Ремонт | Додав: doshka
Переглядів: 1529 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]