MENU
Головна » Файли » Корисні статті - нерухомість в Україні » Ремонт

Індивідуальність ваших вікон
31.01.2011, 14:30
Кожне житло неминуче несе на собі відбиток особи власника. Адже це наш світ, і ми творимо його в першу чергу для себе, а не для інших. У обстановці будинку або квартири можуть відбитися такі характеристики як прагнення до захищеності, криза самооцінки або внутрішня свобода. Про особу власника багато говорить колірна гамма інтер'єру, функціональність або декоративність тих або інших елементів обстановки.

Можна самостійно спроектувати будинок, підібрати унікальні меблі. Можна навіть вибрати неординарний колір холодильника. Але що робити, приміром, з вікнами - з цією найважливішою частиною інтер'єру? Досить довго в нашій країні варіант був один - щільні штори щоб приховати стандартність і одноманітність дерев'яних палітурок. Але тепер ми вільні вибирати з безлічі пристосувань, що покращують і зовнішній вигляд вікна, і його функціональні можливості. Іміджеві жалюзі або тонуюча плівка - хіба це не відбиває смаки і життєвих пріоритети господаря будинку? У цій статті ми розповімо саме про такі корисні дрібниці і пристосування, що допомагають зробити вікна вашого будинку неповторними.

Спіймане світло
Навряд чи людині коли-небудь вдасться упіймати світло, але вже зараз його можна підпорядкувати своїм цілям, змусивши сонце освітлювати кімнату саме так, як хочеться. Що для цього потрібне? Усього лише послідовно сполучені пластинки і можливість повертати їх так, щоб між ними утворювалися щілини різної величини - це і є геніальний винахід під назвою жалюзі. На відміну від звичайних штор, вони краще знижують рівень шуму регулюють нагрів приміщення, і, природно, його освітленість. Простота у відході, стійкість до дії вологи і сонячних променів роблять їх дуже практичними. Можна виділити наступні види жалюзі по механізму дії : горизонтальні, вертикальні і рулонні.

Горизонтальні жалюзі компактні і зручні в експлуатації, можуть розташовуватися не лише у віконному отворі, але і між подвійними рамами вікна, звільняючи простір підвіконня. Плавне регулювання світлового потоку здійснюється поворотом горизонтальних полотен навколо осі. Повне відкриття жалюзі підняттям складених полотен вгору. Найчастіше жалюзі використовуються на кухні, але їх можна зустріти і в спальнях - особливо якщо інтер'єр витриманий в сучасному стилі. Найчастіше вони виготовляються з ПВХ або дерева.

На відміну від горизонтальних, вертикальні жалюзі виглядають куди затишніше, зберігаючи при цьому усі достоїнства жалюзі як функціонального елементу. Плавне регулювання світлового потоку здійснюється поворотом вертикальних полотен навколо осі приблизно в тому ж діапазоні, що і у горизонтальних жалюзі. Зате повне відкриття жалюзі відбувається набагато зручніше - зрушенням складених полотен убік: або від одного краю до іншого, або до країв від центру. Найбільш частим матеріалом для них також є ПВХ (але такий тип жалюзі обійдеться набагато дорожче за класичних ), а другим за популярністю - тканина.

Рулонні жалюзі бувають найрізноманітніших видів: тканинні, бамбукові, очеретяні. Горизонтальні смуги матеріалу зшиті разом і скріплені по краях. В результаті виходить суцільне полотно яке згортається і розгортається за допомогою барабанного механізму і ланцюга управління. По вживаних матеріалах також розрізняють декілька видів жалюзі. Тканинні, хоча вони так і називаються, виготовляються, як правило, не із звичайної тканини, а з поліестеру. Це міцний матеріал забезпечує особливо красиве світлорозсіювання, практично не вигорає на сонці і легко чиститься. Пластикові жалюзі, на відміну від тканинних, слабо схильні до деформації. Чим якісніше такі жалюзі, тим вони стійкіше до перепадів температур не жовтіють від попадання сонячних променів. Вони відмінно чистяться і не накопичують статичну електрику.

Дерев'яні жалюзі зазвичай значно дорожче за пластикових, що пояснюється натуральністю і екологічною чистотою матеріалу. Виготовляють їх тільки із спеціальних, легких і міцних порід деревини, і покривають шаром захисного лаку що забезпечує їх довговічність і стійкість до вигорання на сонці.
Металеві жалюзі виготовляються зазвичай з алюмінію або сплаву алюмінію і магнію, покритою стійкими фарбами. Вони не бояться сонячних променів, не вбирають жир і запах, не вимагають особливого відходу. На жаль, вони дуже шумлять навіть при слабкому вітрі.

Мультифактурні жалюзі - технологічна новинка на ринку. Застосування одночасно декількох матеріалів дозволяє створити різні художньо-стильові композиції, імітувати арки, гардини, ламбрекени. На сьогодні простежується явна тенденція у бік дерев'яних жалюзі, горизонтальних і вертикальних, натуральних і таких, що ламінують плівкою. Входить в моду "ткане дерево" - матеріал типу рогожі - застосовується і для "вертикалок", і для романських штор. Усе більш очевидна тяга споживача, втомленого від "хай-тека", до натурального дерева. Горизонтальні жалюзі - все більше монокомандного управління (підйом і поворот з одного ланцюжка). Цікаво виглядають матово-прозорі пластикові горизонтальні жалюзі. Серед тканинних продуктів - усі текстильники говорять про зменшення долі звичайної "вертикалки" і долі нових продуктів : роликових штор, плісе, романських штор.

Будь-які продукти мають свій життєвий цикл - очевидно, що традиційні вертикальні жалюзі зараз не на підйомі - потрібно нові ідеї. Втім, нові ідеї застосовні і в традиційній комплектації. Усі просунуті текстильники пропонують тканини із спеціальними властивостями - з "тефлоновими" і "скотчгардовими" покриттями (не забруднюються); антистафілококовими покриттями для медичних установ. З кожним роком росте доля металізованих тканин матеріалів "black-out" (непрозорі тканини - використовуються для затемнення комп'ютерних залів, домашніх кінотеатрів і не лише).

Новомодна тканинна іграшка - горизонтальні тканинні жалюзі: два полотна - смужка тюлева, смужка темніша, одно зрушується відносно іншого - виходить темніше-світліше. Поєднує строгі лінії і функціональність горизонтальних жалюзі з домашнім затишним іміджем тканини. Авантажно дивляться "пенел-трек" - облаштування типу вертикальних жалюзі, але з дуже широкими ламелями. Ламелі не обертаються - тільки зрушуються. Вибір тканин для роликових штор і штор-пліссе просто вражає - десятки дизайнерських студій (італійських, французьких, бельгійських) творять і представляють, сотні китайських виробників "мовчки роблять свою справу".

Нова ультрамодна "фішка" - екрани. Це щось типу москітної сітки, але застосовується як зовні, так і усередині - відбиває сонячне світло, знижує витрати на кондиціонування. За запевненнями виробників тканини у останніх європейських архітектурних проектах не використовувати "скріни" як мінімум з південного боку будівлі - поганий тон і марнотратство електроенергії.

Широкий простір для дизайнерських фантазій, чи не так? Але будьте обережні - це диво легко зруйнувати. Адже попри те, що самі по собі пластинки (ламелі) досить міцні, низом їх скріплює ланцюжок, частенько пластиковий. Якщо її сильно зачепити або потягнути, вона порветься, що може привести до руйнування усієї конструкції. Так, ловити світло - це непросто.

Категорія: Ремонт | Додав: doshka
Переглядів: 1201 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]