MENU
Головна » Файли » Корисні статті - нерухомість в Україні » Ремонт

Як "одягаються" вікна (ч.2)
22.03.2011, 13:40
Щоб об'єкт із застосуванням заскленого фасаду функціонував довго і ефективно, потрібна спільна робота архітектора, проектувальника і постачальників скла, склопакетів, системи профілів і силіконових герметиків (у разі структурного скління). Залежно від місцезнаходження і призначення будівлі ключовим питанням фасадного скління являється вибір скла і конструкції склопакета. Зробивши правильний вибір, можна уникнути втрат тепла, значно зменшити проникнення шумів з вулиці забезпечити норми безпеки, захистити внутрішні приміщення від надлишків сонячної енергії. Асортимент "спеціальних" стекол сьогодні надзвичайно широкий, і, щоб зорієнтуватися в цьому різноманітті типів і торгових марок різних виробників без допомоги професіоналів не обійтися. Далі розглянемо основні функції скління і деякі практичні рекомендації по їх реалізації.

Теплоізоляція
Слід пам'ятати, що третина втрат тепла через скло здійснюється за рахунок теплопровідності і конвекції, а дві третини - за рахунок теплового випромінювання довгих хвиль. Проблема конвекції і теплоізоляції вирішується за рахунок установки склопакетів причому оптимально, якщо товщина повітряного шару між стеклами склопакета не перевищує 16 мм - інакше збільшується конвекція, і теплоізоляційні характеристики погіршуються. Для зменшення втрат від теплового випромінювання розроблені так звані селективні (низкоэмиссионные) стекла із спеціальним покриттям
Нині існують два види низкоэмиссионных стекол : "к-стекло" - з "твердим" покриттям і "i-стекло" - з "м'яким" покриттям. "и-стекло", що з'явилося пізніше, має теплоізоляційні характеристики в 1,5 разу вище, ніж "к-стекло" тому частка ринку "i-стекла" постійно росте, їм скляться більшість об'єктів, що будуються, в Європі. Із-за "м'якого", т. е. схильного до впливу зовнішнього середовища покриття, "и-стекло" використовують виключно в ізолюючих склопакетах причому його встановлюють з боку приміщення покриттям всередину склопакета. Необхідність застосування високих технологій при роботі з "i-стеклом" зумовила те, що склопакети з таким склом роблять тільки великі спеціалізовані фірми.
Захист від сонця. Під сонцезахисним склом розуміється скло, що має здатність знижувати проникнення сонячної, теплової або світлової енергії в приміщення шляхом поглинання або віддзеркалення сонячних променів. Таку властивість мають стекла, тоновані в масі і рефлективні (що відбивають) стекла з покриттями дзеркального виду. Це найбільш різноманітна і велика по своєму зовнішньому вигляду група стекол, найчастіше використовувана при фасадному склінні. В якості прикладу приведемо перелік марок сонцезахисних стекол що випускаються міжнародною скляною корпорацією "Сан-Гобен".
"Парсол" - тоноване в масі теплопоглинальне флоат-стекло різних кольорів (бронзове, сіре, зелене, рожеве). Кожному тону скла відповідають різні характеристики (коефіцієнти пропускання, віддзеркалення, абсорбції сонячної енергії) спектрофотометрій. Використання тонованого скла з коефіцієнтом пропускання менше 50% в якості фасадного не рекомендується із-за зростаючого ризику руйнування скла внаслідок перегрівання і перепаду температури. Його застосування в загартованому виді можливо після спеціальних розрахунків.
"Антелио" - солнцеотражающее (рефлективне) стекло з "твердим" (стійким до дії зовнішнього середовища) покриттям з окислу металів (коефіцієнт віддзеркалення 29-32%). В якості початкового використовують як безбарвне, так і тоноване скло що дозволяє отримувати кольорове "Антелио" - бронзове, смарагдове, срібне та ін. "Рефлектасол" - сильнозеркальное стекло (коефіцієнт віддзеркалення близько 50%), таке, що забезпечує практично одностороннє спостереження. При необхідності дзеркальний ефект може бути зменшений на 10-12% шляхом установки "Рефлектасола" в склопакет покриттям всередину. Покриття "Рефлектасола" відноситься до "твердих" і може мати різні колірні відтінки.
Тоновані і рефлективні стекла з "твердим" покриттям використовуються як при одинарному склінні ("холодний фасад"), так і у складі склопакета.
"Кул-лайт" - солнцеотражающее стекло з "м'яким" покриттям. Спосіб його виготовлення при якому на початкове безбарвне або тоноване скло наносять декілька шарів різних металів, дозволяє отримати близько 65 видів "Кул-лайту" найрізноманітніших кольорів (синій, блакитний, сталевий, сірий, бронзовий та ін.) і з різними властивостями (світлопроникність від 4 до 50%, віддзеркалення від 6 до 43%).
"Кул-лайт До" - скло нового покоління, що поєднує в собі одночасно дві функції, - рефлективність і енергозбереження. "М'яке" покриття цього скла є селективним, таким, що забезпечує чудову теплоізоляцію і в той же час дзеркальним різного тону (як у скла "Кул-лайт"). У розвинених країнах саме "Кул-лайт До" найчастіше використовується при фасадному склінні, т. до. воно дає архітекторам великий простір для творчості дозволяючи при цьому забезпечити необхідні норми енергозбереження і солнцезащиты. Як і всяке скло з "м'яким" покриттям, "Кул-лайт" і "Кул-лайт До" застосовуються тільки в склопакетах.
На вітчизняному ринку рефлективні і низкоэмиссионные стекла представлені не лише торговими марками провідних іноземних виробників, таких як "Сан-Гобен", але і вітчизняного виробника - ЗАТ "Завод архітектурного скла", який з початку 2000 р. почав виробництво низкоэмиссионных і сонцезахисних стекол з "м'яким" покриттям на американському устаткуванні.

Звукоізоляція
Ізоляція від шуму - це послаблення звукової енергії при проходженні її через перешкоду (скління). Звукоізоляція скління залежить від: кількості, розміру і товщини стекол в склопакеті, товщини повітряного проміжку між стеклами, проникності стиків. Збільшення кількості стекол в склопакеті не завжди призводить до бажаного результату.
Якщо просто встановити скло посередині повітряного проміжку, то звукоізоляція знижується внаслідок підвищення резонансної частоти конструкції. При потрійному склінні (двокамерний склопакет) з акустичної точки зору доцільніше застосовувати збільшення товщини стекол і повітряного проміжку між ними, при цьому камери склопакета не мають бути симетричні.

Подальше поліпшення показників досягається шляхом закачування газу в міжскляний простір. Кардинальніше рішення проблеми - використання у складі склопакета спеціальних стекол, що ламінують, з шумопонижающими плівками. Як правило звукоізоляція звичайного однокамерного склопакета 4-16-4 (два стекла 4 мм завтовшки, повітряний проміжок - 16 мм) досягає 28 дБ, двокамерного 4-10-4-10-4 - 32 дБ, спеціального скла, що ламінує, - 50 дБ. Слід пам'ятати, що поріг чутності для людини - 0 дБ; підвищення рівня звукового тиску на 10 дБ сприймається людиною як подвоєння гучності звуку.

Безпека
Безпечне скління розрізняється по класу захисту : клас "А" - скління, що витримує випадковий удар, клас "Б" - скління, стійке до злому, вандалізму, клас "В" - кулестійке захисне скло. Для забезпечення безпеки скління використовують: загартоване, армоване скло і скло, що ламінує. Армоване - це скло з металевою сіткою усередині; при розбиванні осколки подібного скла не випадають навіть при освіті
декількох тріщин а утримуються на місці арматурою. Загартоване - стекло, у якого шляхом термічної або хімічної обробки підвищується міцність до ударів і перепадів температур в 5-10 разів в порівнянні із звичайним склом. При руйнуванні скло розпадається на дрібні безпечні осколки з тупими краями. Слід зазначити, що не усі види стекол можна гартувати: наприклад, скло з "м'яким" покриттям піддається загартуванню, як правило, до нанесення покриття.
Скло (триплекс), що ламінує, складається з двох або більше за листи скла різних видів і товщини, що ламінують (склеєних) разом з допомогою поливинилбутиловой плівки або спеціальної ламінуючої рідини. При розбиванні поводиться подібно до армованого скла. Варіюючи стекла і плівки, можна отримати триплекс, що поєднує в собі властивість безпеки з іншими властивостями : теплоізоляції, звукоізоляції, пожаробезопасности і ін. Недолік триплексу - велика товщина скла, т. е. велике навантаження на з'єднання кромки склопакета, а також знижена світлопроникність.

Естетичність. Гармонійне поєднання кольору, прозорості і мірі віддзеркалення фасадного скла з довкіллям, безумовно, дуже важливо. Необхідно враховувати, що помилки у виконанні скління можуть привести до такого дефекту фасаду, як "хвилястість". Щоб уникнути "хвилястості" скляного фасаду, необхідно використовувати зовнішнє скло завтовшки не менше 6-8 мм залежно від розміру скляних панелей. Також слід зважати на специфіку клімату (велика різниця температур впродовж року) при виробництві склопакетів. Температура і тиск в міжскляному просторі склопакета, виготовленого влітку, сильно відрізнятиметься від умов його експлуатації взимку. Низька температура повітря призводить до зменшення тиску усередині склопакета через що стекла можуть прогинатися всередину склопакета, порушуючи рівність скління і викликаючи "хвилястість" фасаду. Щоб уникнути подібних неприємностей, необхідно замовляти склопакети тільки у професійних виробників склопакетів, працюючих на сучасному устаткуванні і використовуючих передові технології. З викладеного вище стає ясно що різноманітність варіантів фасадного скління практично безмежно. Для полегшення ухвалення рішення про вибір варіанту скління провідними світовими виробниками скла розроблені спеціальні комп'ютерні програми де задається варіант конструкції скління (одинарне, склопакет, скляний дах похилої і т. д.), товщина і тип вживаних стекол, ширина повітряного проміжку, орієнтація фасаду по сторонах світу, кліматичні ці та ін. на основі чого програма розраховує усі необхідні теплофізичні характеристики скління, максимально допустимі вітрову і снігову навантаження для цієї конструкції.

Категорія: Ремонт | Додав: doshka
Переглядів: 1043 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]