MENU
Головна » Файли » Корисні статті - нерухомість в Україні » Новобудови

Як купити квартиру в новобудові
03.12.2010, 18:05

Чим раніше ви придбаєте квартиру, тим дешевше вона обійдеться. Інвестори, що купували квартири до моменту здачі будинку, переплачують до 200 відсотків. Зараз же ситуація значним чином помінялася. Ціна житла від фундаменту до готовності збільшується приблизно на 30 відсотків. Покупець, що чекає в середньому два роки, заощадить звичайно на квадратному метрі близько 300 доларів, а на елітному житлі економія ще більше, до 1000 доларів.

У всіх «нормальних» країнах новобудова вже реалізовується під «ключ», як говоритися все враховано. Там квартира вже й оформлена й навіть обставлена меблями. У нашій країні реалії поки такі, що можна тільки мріяти про це й у підсумку новосілля відкладається. 

Будівництво новобудови можна розділити на 5 етапів. Спочатку це проект - забудовники оббивають пороги різноманітних інстанцій, «здобуваючи» документацію на будівництво. Торгівля квартирами починається на наступному етапі, коли й виникає «забір». Саме на цьому періоді, діють найбільш низькі ціни. На етапі «контуру» будинку з'являється каркас будинку. Будівельники беруться за обробку, і ціна квадратного метра множиться на 10 відсотків. Коли будинок готовий і вартість на квартири збільшується ще на тридцять відсотків. Купуючи квартиру на останньому етапі, можна відразу заселятися в будинок, але житло буде дорожче на 1-2 відсотка. За даними аналітиків основні квадратні метри продаються на другому етапі. Поки зводитися тільки фундамент, продається вже половина житлоплощі в будинку. Приблизно 25% розпродається на третьому етапі й інше, що залишилося, іде по найдорожчій ціні, коли майстри наводять уже блиск. Але багато хто не довіряє забудовникам, після численних афер на будівельному ринку й купують житло у вже готовому будинку, але звичайно, уже залишається лише 5 відсотків квартир. Інфляція, проблеми з іпотечними кредитами, ускладнили життя тим, хто має намір купувати житло.

Забудовники, відчувають зниження попиту, а ми збільшення ціни на квартири. Ця ситуація називається стагфляція, коли вартість росте, а попиту немає. На початку року ніхто нічого толком не купував, але ціни росли. Будівельники добудовували лише за рахунок своїх резервів. Втім, як не крути, а не купити квартирку без кредиту все-таки не по кишені. «Кусаються» ціни на квартири скрізь, навіть на периферії й окраїнах. І при цьому взяти іпотечний кредит робиться усе більш складно: високі ставки, великий відсоток і маленькі терміни - така іпотечна дійсність. Скорочення кредитування, інфляція, приведуть до зменшення обсягів будівництва й відходу компаній з ринку житлової нерухомості. Безумовно, начебто й логічно було б зменшити ціни на житло. Проте, прибуток втрачати ніхто не хоче, скоріше підуть по іншому шляху - почнуть менше будувати. Купувати або не купувати зараз - от у чому питання. З одного боку, шанс, що ринок може «просісти» є. З іншої сторони є думка, що житло варто купувати незалежно від ситуації.

Не секрет, що в нашій країні може бути все, що завгодно. Я особисто відмінююся до думки, що купувати треба на вторинному ринку. Купівля на первинному ринку - ризик. Пам'ятаючи про ризики, треба відразу з'ясовувати все в порядку із проектною документацією, це дозволу на будівництво, землевідвід, що б вам ці матеріали демонстрували. Якщо Вам говорять, що документи є, але вони в сейфі в начальника, розвертайтеся і йдіть. З'ясуйте всі тонкості купівлі: розмір внеску, чи компенсують неустойку, пов'язану із припиненням будівництва, можливості підвищення цін на житло. І найкраще попросіть надати договір інвестування для аналізу з своїм юристом. От невеликі ознаки визначення «гарного» забудовника. Надійність - оцінюється «віком» компанії й побудованих об'єктів. Законність - аналізуються договори і якість гарантій. При купівлі квартири в новобудові слід вивчити:
а) ліцензія на будівельні роботи;
б) краще, якщо земля у власності, а не в оренді;
в) наявність проекту

Якщо купівля передбачається через облігації або через ФФБ - можна мати справу, але обов'язково вивчіть проспект емісії. У договорі пропишіть штрафи за зрив термінів будівництва й гарантії повернення фінансів. Довідайтеся, коли планують завершити будівництво, і пройдіться на будівельний майданчик подивіться, чи не протестують жителі проти будівництва. Незважаючи на те, що проблеми ще є, ця тема активно обговорюється ріелторами, особливо напередодні падіння цін. Багато фахівців вважають, що цивілізація прийде на ринок. Що ж, поживемо - побачимо.

http://stroyfaq.com.ua

Категорія: Новобудови | Додав: doshka
Переглядів: 3260 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]