MENU
Головна » Файли » Корисні статті - нерухомість в Україні » Ландшафт

Ландшафт - Підпірні стінки
03.12.2010, 13:03

Рельєф ділянки часом створює додаткові складності при будівництві і благоустрої, однак допитливий розум, кмітливість і досвід можуть справитися з будь-якими складностями, навіть самими вигадливими. Прагнення до гармонічної організації простору народжує всілякі способи різноманітити ландшафт. Якщо вам довелось мати ділянку, розташовану в «ухильній» місцевості і ви вважаєте її непридатною для озеленення, не поспішаєте засмучуватися. Вихід є, й ім'я йому - підпірна стінка. Щоб перепади рельєфу не провокували перепади настрою, це хитре спорудження закріплює круті і дуже круті укоси, що створюються в системі терас, використовуваних замість рівного схилу. Пристрій підпірних стінок дуже не проста «забава», однак усі витрати коштів і часу виправдують себе, з огляду на що без підпірних стінок укоси часто пливуть і обвалюються.

Надія й опора...

Підпірна стінка споруджується на перепадах рельєфу, допомагаючи з'єднати ділянки в єдине ціле, при цьому зберігаючи границі композиційних груп і візуально збільшуючи розмір ділянки. Грамотний пристрій підпірних стінок дозволяє втілити в ландшафті самі сміливі ідеї, додавши йому завершенность. Підпірна стінка найчастіше робиться з граніту, вапняку або піщанику. Також пристрій підпірних стінок допускає використання спеціальної цегли і, для більшої екзотичності, застосування бетонних блоків з лицювальною плиткою, що імітує «дикий камінь». В окремих випадках підпірна стінка виконується і з дерева. Підпірна стінка на присадибній ділянці має максимальну висоту - 2,5 м, мінімальну від 30 см.

Варто пам'ятати, що пристрій підпірних стінок починається з проекту вертикального планування, адже це спорудження має свої особливості. У першу чергу підпірна стінка вимагає суцільного фундаменту, покладеного на підставу, що виконують з міцних матеріалів. Підпірна стінка повинна бути сконструйована таким чином, щоб витримувати чималий тиск ґрунту з тильної сторони, з обліком того, що цей тиск істотно підвищується, коли вода проникає в ґрунт. Саме через настільки «розпіареної» особливості води проникати скрізь, пристрій підпірних стінок продумують, включаючи в конструкцію спеціальний водовідвід, що складається з дренажних отворів. Підпірна стінка може врятувати ваш рельєф, навіть якщо у вас його немає, тобто зведення її можливе і на плоскій поверхні. Тоді створюються штучні насипи і, пристрій підпірних стінок буде трохи відрізнятися від створених на природному схилі.

Тримати і при цьому добре виглядати

Для створення цілісної пейзажної картини підпірна стінка може містити в собі різні конструкції: ослона, фонтани, сходи, а також прикрашатися квітами. Таким чином, підпірна стінка - складне технічне спорудження, здатне удержати ґрунт від обвалення, перетворюється в оригінальний елемент декору вашого саду.

Пристрій підпірної стінки - не проста технічна задача, що вимагає знань і досвіду в даній «стіночній» діяльності. Наші фахівці виконують пристрій підпірних стінок, з огляду на небезпеку виникнення зсуву, проводять попередні топографічні і гідрогеологічні вишукування, аналізують технічні умови площадки, розраховують оптимальну висоту і структуру спорудження. Тільки продумана і правильно сконструйована підпірна стінка виживе і принесе користь у складному круговороті підземних вод і наземних подій. Ми можемо запропонувати вам різні варіанти створення спорудження за назвою «підпірна стінка», дотримуючи всі необхідні технічні моменти і використовуючи прийнятні для вашого стилю елементи декору

http://www.ua-dproekt.com.ua

Категорія: Ландшафт | Додав: doshka
Переглядів: 1172 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]