MENU
Головна » Файли » Корисні статті - нерухомість в Україні » Квартири

Дизайн квартир: двері
04.12.2010, 21:55

   Двері бувають різні, тому відразу помітимо, що говорити будемо про міжкімнатні. Взагалі, поняття дверей дуже розмите: це деякий пристрій, що загороджує прохід з одного приміщення в інше. Ним можуть бути і звичайні двері, і розсувна перегородка, і двері-книжка, і двері-гармошка. Розсувні перегородки, ясна річ, відкриваючись, від'їжджають в сторони або уздовж стіни, або всередину її. Окремий випадок розсувних перегородок - двері-книжка і двері-гармошка. Вони, по суті, теж розсуваються, тільки при цьому ще і складаються. Двері-книжка при відкриванні складаються навпіл по центральній вертикальній осі. Тримається на петлях - і на місці стику із стіною і на місці згину, - а тому дуже надійні. Двері-гармошка складаються вибачите за каламбур, в гармошку. Не по одній вертикальній осі, а по декількох, і від'їжджають до стіни. Хоч такі двері і мають непоганий попит, в основному, за рахунок своєї зовнішньої привабливості, особливими показниками надійності не відрізняються. Занадто вже багато у них різних шарнірів і інших дрібних деталей.
   Відносно нещодавно на ринку з'явилися двері з алюмінію. Оригінальні зовні, металеві двері міцніші і довговічніші, ніж дерев'яні. Двері можуть бути як повністю з алюмінію, так і з різних комбінацій із склом або деревом. Наприклад рамка - алюмінієва, а усередині - скло, або коробка - дерев'яна, а двері - алюмінієві. Зустрічаються навіть алюмінієві двері, покриті шпоною дерева. Недолік у таких дверей очевидний: вони холодні на дотик, злегка гримлять (у поєднанні із склом - відчутно). Ще двері можуть бути скляними. У кімнати, де сплять, відпочивають або працюють, їх із зрозумілих причин ставлять рідше. А ось в холах, вітальнях або кухнях вони зустрічаються досить часто. Дверне полотно може бути цілком скляним скло може бути "оправлене" в рамку (дерев'яну або алюмінієву), або ж в двері може бути вставлене скляне віконце, розміри і форми якого обмежені тільки площею.

Двері на колесах. Для розсувних дверей потрібні рейки, що направляють і по яких катається перегородка. Традиційно вони є і вгорі, і внизу. Але існують і так звані безпорогові системи. У них дверне полотно кріпиться тільки до верхньої такою, що стельовою направляє, а підлога залишається майже незайманою: на нім встановлюється тільки невеликий "прапорець", фіксувальний. До речі, "прапорець" цей абсолютно не видно, тому що завжди ховається усередині дверей. Хоч знизу у таких перегородок і є невеликий люфт, переваг все-таки більше. По-перше, такі механізми довговічніші, оскільки в них не потрапляє пил і пісок. По-друге, підлога не псується, і якщо знадобляться двері прибрати, на нім залишиться всього дві дірочки. По-третє, спотикатися об ту, що нижню направляє не доведеться. Варіантів "роз'їзду" дверей існує маса. Найпростіший - одні двері відкочуються уздовж стіни убік. Чи, трохи поскладніше, "ховається" в стіну. Тут в наявності економія простору, оскільки такі двері зовсім не займають місця, навіть уздовж стіни можна ставити усе, що завгодно. Єдине "але": це треба передбачити ще на етапі проектування будинку або квартири. Можлива установка двох дверей. Вони теж можуть при відкриванні ховатися в стіні, можуть від'їжджати уздовж неї кожна тільки у свою сторону, а можуть бути абсолютно взаємозамінними, тобто кататися і туди, і сюди без будь-яких обмежень. Є і такий варіант: одна перегородка (двері) закріплюється нерухомо, а друга їздить уздовж неї. До речі кажучи, дверний отвір в таких дверях зовсім не обмежується стандартними 80-150 см, за бажання можна зламати взагалі усю стіну, в якій знаходяться двері, і замінити її на перегородки. Тому і обмежуються одними-двома розсувними полотнами досить рідкісно. Тим більше що технічні можливості зараз дозволяють встановлювати практично будь-яку кількість дверей в самих різних комбінаціях.


Естетика чи функціональність?

   Багато в чому функціональність дверей залежить від матеріалу, з якого вони зроблені. Наприклад, якщо двері повинні регулярно стримувати напади сусідів, що розбушувалися, її краще зробити металевою, в крайньому випадку з масиву дуже міцного дерева. Якщо основне завдання дверей - не пропускати світло, її досить не робити скляною. Якщо найголовніше - створити хорошу звукоізоляцію, треба вибрати матеріал, який прекрасно відбиває звукові хвилі і погано їх проводить. На практиці відмінно з цим справляються двері з масиву дерева. Але це в ідеалі. Насправді звук в основному йде не через самі двері, а через щілини (між підлогою, стінами і стелею або не дуже якісно вставленим склом і рамкою). У цьому сенсі виграють  двері з ущільнювачем, тому що усунути проміжки розсувних дверей скрутно. Основна їх функція - прикраса, пожвавлення інтер'єру.

   Ставляться вони частенько в авангардні приміщення. У кімнаті в мінімалістському стилі дуже ефектно виглядатимуть перегородки в кращих японських традиціях: з тонкими реєчками і матовим склом. У кімнаті, обладнаній по останньому слову hi, - tech доречні будуть двері з алюмінієм, зі вставками жалюзі або повністю скляні. Хоча можливі перегородки і в класичному інтер'єрі - виконані з більш традиційних матеріалів: дерева, непомітно забарвленого скла. Звичайні двері виглядають, звичайно значно скромніше, але при правильному підході теж може послужити прикрасою житла. Такі двері теж робляться у японському стилі, так що якщо є бажання, можна обійтися і такими півзаходами. Начебто і "Японія", але не розсувна. А "просунуті" господарі можуть так само поставити і скляні, і алюмінієві двері у свої ультрасучасні «хороми».

Категорія: Квартири | Додав: doshka
Переглядів: 1810 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]