MENU
Головна » Файли » Корисні статті - нерухомість в Україні » Будівництво

Сучасні технології швидкого будівництва
03.12.2010, 20:09
Світова економічна криза завдала серйозного удару по вітчизняній будівельній індустрії. Обвальне зниження попиту на житло й офісні площі, зменшення обсягів і збільшення вартості банківських кредитів привели до заморожування об'єктів і відходу багатьох учасників з будівельного ринку. Ключовим фактором виживання стало зниження витрат на будівництво. Заощаджують як на матеріалах, так і на робочій силі, техніці. Однак перевага більше дешевої продукції найчастіше приводить до втрати якості й заробленої роками репутації. Найбільш перспективним способом скорочення витрат і досягнення максимальної вигоди бачиться зменшення термінів будівництва за рахунок використання сучасних технологій і матеріалів, здатних також забезпечити якість і надійність об'єкта. Саме про їх і піде мова в даній статті.

Каркасна технологія. З погляду строків будівництва незаперечну перевагу мають будинки, зведені за каркасною технологією. Раніше каркас являв собою тришарові конструкції з фанери (внутрішнє й зовнішнє обшивання). Однак фанері були властиві недоліки, властивому дереву: внутрішні порожнечі й тріщини, сучки, уразливість перед комахами, проблеми з різанням.

Плити з кам'яної вати товщиною 50 мм забезпечують такий же рівень теплоізоляції, як 900 мм цегельної кладки. Завдяки високим технологічним і експлуатаційним характеристикам з ОСП і кам'яної вати за каркасною технологією тепер можливо побудувати повноцінний всесезонний будинок усього за 1 - 3 місяці. Особливо важливе значення має правильний монтаж плит теплоізоляції між брусами каркаса. Невелика розбіжність розмірів плити й відстані між брусами може ускладнити установку утеплювача (відстань між брусами менше ширини плити) або привести до утворення повітряних зазорів (відстань між брусами більше ширини плити). Повітряні зазори, у свою чергу, є причиною промерзання конструкції й внутріконструкційних повітряних потоків (за рахунок різниці тисків усередині й поза приміщенням), що зводить властивості огородження й руйнуючу всю конструкцію. Точне припасування плит може відняти чимало часу й привести до істотного збільшення кількості обрізків, а це загублені гроші. Рішенням проблеми може стати використання унікальних теплоізоляційних плит з кам'яної вати - ROCKWOOL ЛАЙТ БАТТС із технологією Флексі. На відміну від інших плит новинка випускається із пружним краєм, що стискується при монтажі й розпрямляється між напрямними, щільно примикаючи до них. Каркасна технологія дозволяє значно скоротити терміни будівництва без додаткових вкладень зі збереженням необхідної якості. Час будівництва каркасного будинку «під ключ» становить 1-3 місяця проти 6-12 - у цегельного, не говорячи вже про дерев'яні будинки, що вимагають як мінімум річної усадки.

Металеві сендвіч-панелі являють собою аналогічну систему. У них роль зовнішнього й внутрішнього обшивання виконує метал, що значно прискорює процес будівництва. Звичайно, будови з металевими стінами для житла непридатні, а от для швидкого й легкого зведення магазинів, складів, виробничих цехів, у тому числі великого обсягу, вони підходять ідеально. Виробляються в заводських умовах і збираються на місці відповідно до проекту, що спричиняється рекордно короткі строки будівництва. Плити з кам'яної вати знаходять все більше поширення у зв'язку з низькою теплопровідністю й негорючістю. Зокрема, випробування, згідно Дст 30247.0-94, 30247.1-94, 30403-96 і Снип 21-01-97, показали, що панелі з кам'яною ватою мають межу вогнестійкості E150/I120 при товщині понад 100 мм, тобто в 2 - 4 рази більший, ніж у такої ж конструкції з пінополіуретаном.

Панельне домобудівництво. З 60-х років у СРСР активно застосовувалася технологія панельного домобудівництва. Зборка будинків з готових залізобетонних блоків дозволила скоротити терміни будівництва в 2 рази в порівнянні із цегельним і, відповідно, зменшити його собівартість.У цей час, незважаючи на поширення альтернативних рішень (моноліт), панельна технологія залишається основною при будівництві будинків економ-класу й соціального житла. При цьому усунутий один з головних недоліків панельних будинків радянського періоду - недостатня теплоізоляція зовнішніх стін, пов'язана з високою теплопровідністю бетону. Сучасний підхід припускає використання тришарових панелей, у яких між зовнішнім і внутрішнім шарами бетону перебуває теплоізоляційний матеріал. Тришарові панелі можуть бути збірнями (монтаж шарів здійснюється безпосередньо на будівельній площадці) або поставлятися у вже зібраному виді із заводу (повнозбірні панелі).

Не можна залишити без уваги використання методу торкретування бетону для виробництва панелей безпосередньо на будівельному майданчику. При зведенні будинків із тришарових панелей несучої є внутрішня бетонна оболонка. Це дозволяє виконувати зовнішню оболонку методом торкретування, тобто напилювання бетонної суміші за допомогою спеціальних агрегатів. Результатом є відсутність відкритих швів і ефективне використання теплоізоляції, що наближають будинок по характеристиках до монолітного. Таким чином, застосування теплоізоляції й технологія торкретування дозволяють зберегти всі переваги панельної технології (стислі терміни будівництва й низька собівартість) і зводити при цьому вдома, що повністю відповідають найвищим вимогам якості. Недарма частка панельного будівництва в деяких містах Росії не тільки не зменшилася, але й продовжує рости. Наприклад, у програмі, прийнятої нижегородським урядом в 2007 році, передбачається підвищення частки панельного домобудівництва до 50% до 2012 року в порівнянні з 30% на 2006 рік.

Монолітне будівництво. Тривалість будівництва монолітних будинків усього на чверть перевищує аналогічний показник для панельних будинків (на чверть менше - для цегельних). Зате переваги моноліту очевидні. Твердий каркас, що дає рівномірну усадку, і відсутність швів забезпечують надійність і довговічність конструкції - проектувальний строк експлуатації в монолітних будинків становить 200 років проти 50 - у панельних. Організація виробництва бетону безпосередньо може скоротити транспортні витрати вдвічі, а мінімальна площа робить монолітну технологію кращим варіантом для крапкової забудови. Покупців квартир монолітні будинки залучають можливістю вільного планування. Поступове поширення якісної опалубки імпортного виробництва також свідчить про більші перспективи монолітного домобудівництва. Однак фасад монолітного будинку вимагає додаткової теплоізоляції й обробки. Теплоізоляція забезпечується монтажем на зовнішній частині стіни утеплювача - як правило, негорючої кам'яної вати. Далі, у традиційному варіанті, на покриту сіткою й ґрунтовкою поверхня утеплювача наноситься тонкий шар штукатурки бажаних кольорів і фактури. До теплоізоляційних плит пред'являються при цьому двоякі вимоги. Із зовнішньої сторони вони повинні бути досить щільними і твердими, щоб не деформуватися при транспортуванні й монтажі й витримувати вагу штукатурки. Внутрішня сторона може мати меншу щільність для забезпечення щільного прилягання до найчастіше нерівної стіни будинку.

Дане питання вирішується складанням шару із двох плит різної щільності. Але в цей час виробники пропонують використати плити подвійної щільності - з більше твердою зовнішньою частиною й більше легкої й м'якої внутрішньої. Дана технологія запатентована компанією ROCKWOOL. Реконструкція або поновлення будівництва. У випадку якщо будівництво або реконструкція об'єкта були заморожені або недобудований об'єкт перейшов від попереднього підрядника, необхідно в стислий термін провести весь комплекс монтажних робіт на вже готовій коробці будинку. Сучасні технології й у цьому випадку можуть істотно скоротити строки проведення робіт, зменшити кінцеву вартість проекту.

Застосування передових технологій дозволяє скоротити терміни будівельних робіт від 1,5 до 15 разів і більше. Досить значна економія досягається, у тому числі, за рахунок зменшення витрат на робочу силу й використання техніки, включаючи й транспортні витрати. При цьому якість і надійність не тільки не знижуються, але навіть зростають, що забезпечується високими експлуатаційними характеристиками сучасних матеріалів. Використання прогресивних методів актуально й для дачного, котеджного, багатоповерхового домобудівництва, і для промислового будівництва. Підвищити продуктивність і якість робіт можна на будь-якому етапі - від зведення капітальних стін до пристрою підлог і внутрішніх перегородок. Такий підхід дозволяє не тільки витримати тиск кризи, але й вирватися вперед і зайняти лідируючі позиції на ринку.

http://stroyfaq.com.ua


Категорія: Будівництво | Додав: doshka
Переглядів: 1891 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]