MENU
Головна » Файли » Корисні статті - нерухомість в Україні » Будинки та дачі

Купуємо дачу
03.12.2010, 17:30

Якщо при слові «дача» у вас починає частіше битися серце, тоді ця стаття написана для вас. А так само для тих, хто вирішив стати власником заміської нерухомості. Бажано, щоб ваша майбутня фазенда розміщалася неподалік. Обирайте серед основних дачних масивів, що розташовані навколо міста. Наступним кроком до поставленої мети повинне бути визначення, для чого купуєте дачу. Адже якщо ви займаєтеся садівництвом-городництвом, то увага потрібно звернути на якість землі. Якщо ж ви збираєтеся на дачі відпочивати, бажано, щоб неподалік був ліс, ріка або ставок.

Варто помітити, що із всіх благ цивілізації на дачних масивах є лише електроенергія, ні каналізації, ні газу немає. Тому якщо ви бажаєте, щоб ваш будиночок був обладнаний всім необхідним, поцікавитися цінами на автономні системи. Інформацію про дачі, які продаються, можна одержати різними способами. З газетних оголошень, в агентствах нерухомості, але далеко не всі займаються дачною нерухомістю й можна зорієнтуватися на місцевості, звернувшись до садового суспільства. Я так і зробив і зустрівся із главою правління садового суспільства. Відповідно до законодавства, займатися садівництвом можна лише колективно, тобто перебуваючи членом одного із суспільств. Щоб придбати земельну ділянку або будинок, необхідно стати членом садового суспільства. Для цього потрібно сплатити вступний внесок і щорічно членські внески. У садовому суспільстві вам не тільки нададуть інформацію про ділянки й будинки, які продаються, але й допоможуть оформити всі документи. Також повідомлять про наявність у власника будинку, боргів за електроенергію й фінансові претензії. Проконсультують щодо майбутніх сусідів. У радянські часи можна було безкоштовно одержати земельну ділянку, написавши заяву.

На сьогодні 90 відсотків від всіх дачників - пенсіонери. Вони займаються вирощуванням і розводять бджіл. Іноді на болотистих ґрунтах досягають чудових результатів. Нечисленна частина дачного населення просто відпочиває. У їхніх маєтках є басейни й вишукані газони. Особливі цінителі навіть возять гальку з узбережжя моря. Окрема частина залишається на дачах зимувати. Адже проблема крадіжок на дачах стає особливо актуальною зимою. Можна організувати охорону, але не всі готові за неї платити. Дачне поселення не має юридичного статусу. Фактично він є, а «де-юре» його немає. Тому з настанням зими кожний бореться зі злодіями як може. Іноді, приїхавши, господарі застають у своїх ліжках бомжів. Час від часу злодіїв ловлять, але жодного впливу ці випадки не мають.

Що стосується земельних ділянок, то приватизація ділянок до 12 соток - безкоштовно. Проте, приватизація землі обходилася в 10 доларів - вартість оформлення документів. Відповідно до Земельного кодексу земля повинна перебуває в користуванні, або у власності, або в оренді. Тому хто користується неприватизованими ділянками, зштовхниться з паперовою тяганиною. Щодо дачних будинків, то ціни на них зросли на 40 відсотків, у порівнянні з минулим роком. Елітні будинки коштують десятки тисяч доларів, але хто може заплатити, надають перевагу власному будівництву. Тим більше, що для дачі не потрібно затверджувати документацію. Правда, з подорожчанням, нині дач будується менше, є багато незавершених будівництв.

Щоб не бути «надутим» при купівлі дачі зверніть увагу на особливості оформлення. Якщо ви здобуваєте дачу з неприватизованою ділянкою, спочатку потрібно в цьому суспільстві взяти довідку про членство продавця. На основі цієї довідки й заяви в БТІ вам підготують технічну документацію - техпаспорт і свідоцтво на право власності. Потім право власності необхідно завірити в сільраді. За нотаріальне оформлення платиться держмито в розмірі 1%. Якщо земля приватизована, то проводиться оцінка землі, що можуть здійснити організації, які мають ліцензію. Простіше звернутися до спеціалізованого агентства, що і будиночок підшукає, і документи оформить.

Щоб вас не «надули» - корисними будуть поради: 

1. Оформляти документи можуть лише районні нотаріуси, ті, які мають ліцензію на роботу в тім районі.

2. Перш ніж купувати дачу, варто довідатися, чи не перебуває вона в заставі. Допомогти зможе нотаріус, замовивши витяг з Реєстру заборони продажу нерухомості.

3. Перевірте, є чи документ, що підтверджує його право власності. Це може бути свідоцтво, завірене сільською радою, договір купівлі-продажу, договір дарування, договір міни.

http://stroyfaq.com.ua

Категорія: Будинки та дачі | Додав: doshka
Переглядів: 2922 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]