doshka | Дата: Середа, 28.09.2011, 00:45 | Сообщение # 1 |
Полковник
Группа: Адміністратори
Сообщений: 211
Репутация: 100
Статус: Offline
| Купівля квартир в розстрочку оживляє ринок новобудов. Розстрочка виявляється значно дешевшою і менш клопіткою альтернативою нечувано дорогим банківським кредитам, пише джерело.
Ще два роки тому таке поняття, як розстрочка, на ринку нерухомості просто відсутнє. Тепер це ключовий тренд галузі, відзначає видання.
Як пише джерело, забудовники заманюють покупців низькими відсотком - від 7% річних, у той час як більшість банків за кредит на нерухомість просять від 18% в рік. На етапі ж будівництва будівельники часто і зовсім не вимагають відсотки з суми боргу. Крім того, оформлення розстрочки на квартиру виявилося для тисяч киян значно простішим і зручнішим, ніж отримання кредиту в банку: забудовники не вимагають надавати їм в обов'язковому порядку численні довідки про доходи, склад сім'ї тощо.
Такий новий, спрощений підхід викликав великий інтерес потенційних новоселів до будівельних об'єктів. Тим самим об'єктам, що вже кілька років стоять у замороженому стані. Самі компанії за допомогою розстрочки збільшують продажі, оживляють торги, отримують обігові кошти.
Корреспондент зазначає, що такі приклади продажів надихнули велику кількість учасників будівельного ринку. За словами заступника генерального директора будівельної компанії ТММ Олексія Говоруна, крім простоти оформлення інтерес до іпотеки зараз підігрівають низькі відсотки за позиками в розстрочку і відсутність доступного іпотечного кредитування.
В результаті рівень реалізації квартир на первинному ринку Києва за вісім місяців 2011 року, за даними компанії SV Development, зріс до 419 угод і вдвічі побив обсяги продажів попередніх двох років, разом узятих. За весь 2010 рік у столиці було продано всього 195 квартир в новобудовах. В Україні, щоб продати квадратні метри, забудовники пропонують розстрочки на будь-який смак. Одночасно існують безвідсотковий варіант розстрочки і розстрочка під певний відсоток, що фактично замінює зниклі іпотечні позики.
Причому, зазначають експерти, якщо раніше виплати за договорами розстрочки розтягували не більше ніж на два роки, то під час кризи цей термін розтягнувся аж до десяти років. Разом зі збільшенням періоду розстрочки на платежі встановлюється відсоток, який, як правило, набагато менший від існуючої банківської ставки, - від 7% до 16%. http://finance.ua/ua
|
|
| |